"Grin i Dambrozio"

Ubica dečijeg lica: Džulijan Grin rastavio Inter na proste činioce! Srbin u napadu Bajerna (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.07.16. | 08:08

Karlo Ančeloti nezadovoljan ponašanjem Franka Riberija na susretu sa Italijanima - 4:1

Grin i DambrozioVeličanstveno veče Džuliajna Grina i košmarno Samira Handanoviča. Dok se ne vrati s odmora Robert Levandovski, ima ko u Bajernu da daje golove. Ima i ko da ih namešta. Osovina Frank Riberi - Džulijan Grin postarala se da Bavarci upišu prvu pobedu u ovogodišnjem izdaju Internacionalnog kupa šampiona. Na impresivan način, bilo im je dovoljno malo više od pola sata duela u Šarlotu da rastave na proste činioce Inter, a slovenačkom golmanu ostave da se pita da li zaslužuje da brani za bolji tim - 4:1.

Ruku na srce, malo šta je mogao Handanovič protiv razigranog nemačkog prvaka. Malo, jer su ga kolege iz poslednje linije u većini situacija ostavljele na milost i nemilost. A Džulijan Grin definitivno nije milosrdan momak, iako se smeška kao anđeo. Tri gola je spakovao Milenezima (u sedmom, 30. i 35. minutu), na najbolji način odmenivši prve zvezde tima, Levandovskog i Tomasa Milera.

Sve to posle nekoliko priprmenih utakmica na kojima je promašivao.
„Takav je život napadača, jednog dana ti se namesti da sve promašiš, već narednog sve pogađaš“, rekao je posle meča 21-godišnji reprezentativac Sjedinjenih Američkih Država.

Uz njega, odlukom trenera Karla Ančelotija, na mestu krilnog napadača bavarskog giganta sinoć je od prvog minuta igrao i potencijalni mladi reprezentativac Srbije, Miloš Pantović. Na terenu je proveo 45 minuta, zamenio ga je Erdal Ozturk.

Osim Grina, najviše uticaja na pobedu Bajerna imao je sinoćnji kapiten Frank Riberi, strelac drugog i asistent kod trećeg gola, ali i jedini fudbaler koji je dobio žuti karton. Ne zbog prekršaja, već zbog reakcije prema sudiji.
Rekao sam mu posle meča da ne volim fudbalere koji se loše ponašaju na terenu. Nema veze ako je isprovociran. Frank je bio naš kapiten. Samo sam mu rekao da prestane i posle toga je sve bilo u redu“, pedagoški će Ančeloti.

Čast Intera u Šarlotu spasao je napadač Mauro Ikardi, pogotkom u 90. minutu. U 71. zamenio je startnog špica Stevana Jovetića.

(FOTO: Action images)

Serija ANemackaMiloš PantovićItalijaInternacionalni kup šampionaInterFrank RiberiEvropaDžulijan GrinBajern Minhen