""

Urugvaj hrabar, Španija bolja! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 06.02.13. | 20:56

Furija slavila u Dohi sa 3:1

Selekcija Španije savladala je Urugvaj u prijateljskom meču odigranom u Dohi – 3:1 (1:1).

Iako to možda rezultat u prvi mah ne pokazuje, Urugvaj je tokom dobrog dela meča bio ravnopravan rival. Selekcija Oskara Tabareza nije pokazala veliki respekt prema prvaku Evrope i sveta, ali je na kraju isplivao kvalitet Crvene furije.

Uz Španiju je ove večeri bila i sreća, koja je Urugvaju u 16. minutu potpuno okrenula leđa. To se pre svega odnosi na Fernanda Musleru koji je katastrofalno reagovao prilikom šuta Fabregasa iz velike udaljenosti. Golman Galatasaraja je pokušao snažan udarac da primiri rukama, ali ga je lopta samo okrznula i završila u mreži.

Urugvajci nisu posustali nakon nesrećnog gola rivala, već su odmah krenuli u protivnapad. Martin Kaseres je u 32. minutu sjajno pronašao Kristijana Rodrigeza, iskoristio loše postavljanje Pujola, i fudbaler Atletiko Madrida je rutinski doneo izjednačenje svom nacionalnom timu.

Furija je u drugom poluvremenu dočekala prvu grešku rivala. Loptu je ispred svog kaznenog prostora izgubio Godin, Pike je ekspresno uposlio Pedra i as Barselone je bio nemilosrdan. Samo 15 minuta pre kraja meč je bio rešen. Vilja je sjajno povukao kontru, lopta je došla do Fabregasa koji majstorski upošljava Pedra i meč je bio rešen.