""

Upornost se nije isplatila Japancima: Grčka odolela sa igračem manje!

Vreme čitanja: 4min | pet. 20.06.14. | 01:50

Bez golova na Arenas das Dunasu u Natalu

Remi po ukusu Obale Slonovače! Japan i Grčka su odigrali bez golova na Arenas das Dunasu u Natalu i osvojili prvi bod na Svetskom prvenstvu u Brazilu, ali će im u poslednjem kolu biti neophodne pobede, kako bi pokušali da se domognu plasmana u osminu finala – 0:0.

Bodom su svakao zadovoljniji Grci, koji su od 38. minuta igrali bez isključenog kapitena Kostasa Kacuranisa, ali će im u poslednjem kolu biti potrebno da savladaju Obalu Slonovače, ali i da Kolumbija ostane neporažena protiv Japana.

Već od samog početka meča bilo je jasno da će tehnički potkovaniji Japanci držati ritam i kontrolu igre, dok će se Grci orjentisati na kontranapade i opasne prekide.

Japanci su na početku meča bili agilniji, ali je Panajotis Kone prvi ozbiljno pripretio Kavašimi.

Osako je u samo dva minuta sredinom prvog dela igre dava puta ozbiljno pripretio grčkom golu. Prvi put je Karnezis bio dobro postavljen, dok je drugi udarac završio tik pored desne stative grčkog gola.

Isključenje nesmotrenog Kacuranisa zbog drugog žutog kartona u 37. minutu u velikoj meri je promenilo tok meča, znatno više kod Japanaca, koji su ubrzali igru, počeli da maše prilike i polako ulaze u nervozu i nesigurnost.

Ipak, samo dva minuta kasnije Grci su imali najbolju priliku u prvih 45 minuta. Torosidis se odlično snašao na ivici šesnaesterca i snažno šutirao, ali je Kavašima njegov udarac prosledio u korner.

Japan je i u nastavku opasno pretio, pravio šansu za šansom, ali su Grci u 60. minutu mogli do pogotka nakon prekida. Korner je sjajno izveo Karagunis, Gekas sa ivice peterca odlično gađao, ali je Kavašima ponovo bio na visini zadatka.

Japan je deset minuta kasnije morao do vođstva, ali Okubo nije uspeo da iskoristi najbolju priliku Samuraja na meču. Našao se usamljen na drugoj stativi, ali je očajno šutirao.

Poslednju priliku Japanci su imali u 87. minutu iz slobodnog udarca, ali je raspoloženi Karnezis sjajno ukrotio udarac Enda.

-------------------------------------------------------------------------------------

JAPAN – GRČKA 0:0

Stadion: Arena das Dunas
Gledalaca: 45.000
Sudija: Hoel Agilar (El Salvador)

JAPAN (4-2-3-1): Kavašima – Učida, Jošida, Koni, Nagatomo – Jamaguči, Hasebe (od 46. Endo) – Okazaki, Honda, Okubo – Osako (od 57. Kagava)

GRČKA (4-3-2-1):  Karnezis – Torosidis, Manolas, Papastatopulos, Holebas – Manijatis, Kacuranis, Kone (od 81. Salpingidis) – Fetfacidis (od 41. Karagunis), Samaras – Mitroglu (od 35. Mitroglu)

-----------------------------------------------

POGLEDAJTE KAKO JE TEKAO MEČ:

00.01 - Već u prvom minutu ozbiljan pokušaj Japanaca. Srećom po Grke udarac Jamagučija završio je pored gola.

00.06 - Izabranici Alberta Zakeronija su od samog starta meča uspostavili kontorlu igre, jasno je da je Japan tehnički daleko potkovanija i kreativnija ekipa.

00.10 - Prvi opasniji napad i pokušaj Grčke, preko odličnog Panajotisa Konea. Ipak, njegov udarac je završio u rukama dobro postavljenog Kavašime.

00.12 - Žiti karton za kapitena Japana, Hasebea, zbog potpuo nepotrebnog povlačenja.

00.19 -  Japanci prete posle dužeg vremena. Osako je pokušao sa 20-ak metara udaljenosti, ali je Karnezis bio na mestu.

00.21 - Još jedan fantastičan pokušaj Osakoa iz poprilične udaljenosti, ovoga puta lopta prolazi tik pored stative grčkog gola.

00.22 - Holebas je odlično prošao kroz ceo vezni red Japana, ali je izostala realizacija.

00.27 - Nakon jednog solidnog prodora Manijatisa, kapiten grčke reprezentacije Kostas Kacuranis dobija žuti karton zbog namernog prekršaja, kako bi sprečio opasan kontranapad Japana.

00.28 - Honda odlično izvodi slobodan udarac! Karnezis tek iz drugog pokušaja uspeva da ukroti neugodan udarac ofanzivnog veziste Milana.

00.33 - Novi opasan napad Japanaca, ipak, udarac Okuboa završio je preko prečke Karnezisovog gola.

00.35 - Već u 35. minutu prinudna izmena u Grčkoj. Umesto povređenog Mitroglua na terenu je veteran Gekas, koji je bio starter u prvom meču, ali nije opravdao očekivanja.

00.37 -  Crveni karton za Kacuranisa! Grča ostaje bez kapitena, koji je nesmotreno startovao na Hasebea i sudija Agilar ga šalje u svlačionicu!

00.39 - Opasna prilika za Grčku, najbolja u dosadašnjem toku meča. Vasilis Torosidis se odlično snašao na ivici kaznenog prostora i snažno šutirao, ali je Kavašima izbacio loptu u korner.

00.44 - Još jednom pokušava desni bek Rome, ovoga puta glavom u petercu Japanaca, nakon prekida, ali lopta odlazi pored gola.

00.45 - Prvo poluvreme će biti nadoknađeno dva minuta.

00.47 - Kraj prvog poluvremena.

01.03 - Počelo je drugo poluvreme!

01.12 - Konačno se rasplamsala igra u nastavku! Samaras dobija žuti karton zbog prekršaja nad Osakom u zoni šuta.

01.13 - Endo loše izvodi slobodan udarac i pogađa živi zid.

01.15 - Prva izmena u Japanu. Honda ulazi umesto Osakoa.

01.17 - Sjajan pokušaj Gekasa glavom nakon drugog vezanog kornera Kragunisa, ali je Kavašima perfektno odbrani. Usledio je i treći korner, ali je otklonjena opasnost po gol Japana.

01.26 - Najbolja prilika za Japan nije iskorišćena! Okubo je bio sam na drugoj stativi, pozicija nije bila idealna, ali je šut bio još gori...

01.29 - Ponovo opasna prilika za Japance odlazi u nepovrat. Ovoga puta priliku da zatrese mrežu Karnezisa propustio je Učida.

01.37 - Grčka je potpuno potisnuta na svoju polovinu, ali još uvek uspeva da odoleva upornom Japanu.

01.39 - Brzonogi Salpingidis menja umornog Konea.

01.43 - Oštar udarac Honde, lopta kači Južidu, ali odlazi pored gola.

01.46 - Slobodan udarac na ivici kaznenog prostora Grčke. Okazaki je prevario Torosidisa, ali je ovaj namerno igrao rukom i dobio žuti karton.

01.47 - Opasan udarac Enda, ali odlična odbrana Karnezisa.

01.52 - Kraj u Natalu! Grčka je uspela da sačuva svoj gol do kraja meča. Obe selekije su upisale prvi bod na Svetskom prvenstu.