""

KRAJ: Francuska - Srbija 2:1 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 07.09.15. | 21:53

Pratite tekstualni prenos meča iz Bordoa na portalu MOZZART Sport

UTAKMICA JE GOTOVA: Još jedan poraz naše selekcije i sasvim zaslužen trijumf Trikolora koji su tokom većeg dela utakmice bili bolji rival.

82. minut - Orlovi daleko bolje igraju u nastavku, Škuletić je pokušao u nekoliko navrata da ozbiljno pripreti domaćinu, ali nije uspeo. Rezervisti su značajno popravili igru Srbije u nastavku meča.

63. minut - Odlična prilika za Zorana Tošića, koji je uneo živost u igru našeg tima, ali njegov udarac prolazi pored gola.

POČELO JE DRUGO POLUVREME U BORDOU.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Francuska - Srbija 2:1.

39. minut - GOOOOOOOOOOOL - Izuzetno efikasan meč u Bordou. Srbija je uzvratila udarac. Strelac je Aleksandar Mitrović. Napadač Njukasla je više srećno nego spretno završio akciju koju je započeo Dušan Tadić, a nastavio udarcem Lazar Marković.

25. minut - GOOOOOOOOOOOOOL - Galski petlovi su duplirali vođstvo. Opet je strelac Matuidi. Tamnoputi vezista je ispalio pravu bombu sa 16 metara i razneo mrežu iza leđa Rajkovića. Neodbranjiv šut.

9. minut - GOOOOOOOOL. Nije dobro počelo po našu selekciju. Francuzi vode 1:0. Mrežu je pogodio Blez Matuidi. Vezista Pari Sen Žermena je dobro reagovao na centaršut Bakarija Sanje i pored loše postavljenog Branislava Ivanovića savladao Rajkovića.

------------------------------------------------------------------------

FRANCUSKA - SRBIJA 2:0
/Matuidi 9, 25/

Francuska: Loris - Sanja, Varan, Mangala, Tremulinas - Matuidi, Šnajderlin, Pogba, Valbuena - Grizman, Žiru. Selektor: Didije Dešan.

Srbija: Rajković - Tomović, Ivanović, Spajić, Obradović - Fejsa, Gudelj, Matić - Marković, Tadić, Mitrović. Selektor: Radovan Ćurčić.

------------------------------------------

20.46 - Počela je utakmica u Bordou!

----------------------------------

Ovo je jubilarna 100. utakmica reprezentzacije Srbije od razdvajanja od Crne Gore 2006. i debija u Uherskom Hradištu, kad smo savladali Češku 3:1.

Inače, odbrambena linija Orlova nikad ranije nije igrala u ovom sastavu. Šta mislite: kako će se snaći Tomović, Ivanović, Spajić i Obradović.

Vreme je za Predraga Rajkovića. Novi golman Makabija iz Tel Aviva prvi put će biti starter u dresu seniorske reprezentacije Srbije i to ni manje, ni više, nego protiv velesile kakva je - Francuska. Rajković je do sad upisao jedan meč za Orlove, pod komandom Siniše Mihajlovića, protiv Kolumbije.

Doskorašnji kapiten Crvene zvezde dobio je poverenje selektora Radovana Ćurčića da brani u proveri protiv Galskih petlova na novom stadionu u Bordou. Utakmica nema takmičarski značaj, jer selekcija Didijea Dešana kao domaćin narednog Prvenstva Evrope, u Grupi I igra samo prijateljske mečeve.

Osim Rajkovića, Radovan Ćurčić je napravio još pet izmena u odnsu na sastav koji je u petak savladao Jermeniju u Novom Sadu (2:0), pa će uz golmana Vladimira Stojkovića, na klupi početi još Aleksandar Kolarov, Adem Ljajić , Zoran Tošić  i Filip Kostić, dok Darko Brašanac nije u konkurenciji. Umesto njih starteri su Uroš Spajić, Ivan Obradović, Ljubomir Fejsa, Nemanja Gudelj i Dušan Tadić.

(FOTO: Star sport)

Srbijareprezentativni fudbalfudbalska reprezentacija SrbijeRadovan ĆurčićPredrag Rajkovićmeđunarodni fudbalkvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2016Francuska