"Matje Valbuena"

Valbuena dva puta asistirao u pobedi Dinama, Pejčinović sa Lokomotivom odneo bod iz Kazanja, golman Krasnodara odbranio dva penala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.08.14. | 18:31

Prekidi bili pogubni za ekipu iz Tule

Matje ValbuenaMatje Valbuena je preuzeo konce u svoje ruke čim je prešao u Dinamo iz Moskve, Francuz je danas dva puta asistirao u pobedi svoje ekipe na gostovanju Arsenalu u Tuli – 2:1 (2:0).

Bivši igrač Marselja je u 31. minutu izveo korner, snažni Daglas je nadjačao čuvara i glavom postigao gol, lopta je bila na ruci Filimonova, ali čuvar mreže ipak nije uspeo da spreči štopera da postigne gol.

I sledeći gol Dinama je postignut posle prekida, ovog puta posle slobodnog udarca. Izvođač je naravno bio Valbuena, a Kevin Kuranji je iskoristio uspavanost odbrane domaćih i prosledio loptu u mrežu.

Arsenal je uzvratio na startu drugog poluvremena kada je Jeršov iskoristio centaršut sa leve strane i savladao Berezovskija, a golman je i delimično kriv za ovaj gol jer je loše procenio let lopte.

Ni posle četvrtog kola, Rubin nije dočekao pobedu. Bod iz Kazanja je odnela Lokomotiva za koju je ceo meč odigrao Nemanja Pejčinović. Gosti su poveli u 26. minutu preko Mirančuka, a Rubin je izjednačio samo pet minuta kasnije golom Karadeniza sa bele tačke. Za Rubin je debitovao i novajlija Blagoj Georgijev, ali ni nekadašnji vezista Crvene zvezde nije pomogao domaćem timu da upiše prvu pobedu u sezoni.

Miodrag Grof Božović ni iz četvrtog pokušaja nije uspeo da upiše prvu pobedu u novoj sezoni. Bolji od Rostova bio je Karsnodar, koji se drugom uzastopnom pobedom primakao vrhu tabele, ali je kuriozitet meča na Donu činjenica da je domaćin u završnici prvog oluvremena, pri rezultatu 0:1 promašio čak dva penala! Najpre u 38. minutu nije bio precizan Đakov, četiri minuta kasnije dosuđena još jedna najstroža kazna za Rostov, Grof je promenio izvođača, ali je i udarac Hrvata Milića bio neprecizan. Tačnije, oba puta branio je golman Andrej Sinistin, doduše, prvi put - nogom!