Miodrag Aksentijević

Vama tehnika, nama srce i svevideći Miki: Srbija bolja od Brazila!

Vreme čitanja: 3min | sre. 10.04.19. | 19:49

Aksentijević sve branio, Rajčević pakovao, Pršić i Tomić pogađali...

Oni nek je rolaju, mi ćemo dobro da se preznojimo. Drugačije ne može kad su preko puta majstori petoparca koji od nastanka futsala predstavljaju sinonim za tu igru. Međutim, danas su Brazilci naleteli na tvrd orah. Naleteli su na Srbe, možda ne tako tehnički pismene, ali toliko uporne da se nekad čini da bi glavom mogli da probiju i armirani zid. Na prijateljskom  meču u Čairu futsal reprezentacija Srbije priuštila je Nišlijama veče za pamćenje savladavši Brazilce sa 3:0.

Koliko je u stvari podvig napravio tim Gorana Ivančića možda i najbolje svedoči podatak da su Brazilci u prethodnom dvomeču, protiv moćne Portugalije, dobili obe utakmice i to sa gol razlikom 10:1. Međutim, Orlovi su Selesao ponudili sasvim drugačiji izazov.

Očekivano, gosti su bili ti koji su diktirali ritam igre, dok je Srbija uglavnom bila sabijena u gustoj defanzivi. S tim da je koristila svaku šansu da izleti napred, pa smo na momente prisustvovali izuzetno atraktivnom meču na kome su se šanse smenjivale kao na traci.

U takvoj utakmici lavovski deo posla je obavio naš golman Miodrag Aksentijević, mada od takvog asa ništa manje nismo ni očekivali. Danas nas je samo podsetio na parade sa Evropskog prvenstva u Srbiji kada smo dobro upamtili Mikijevo ime. U Nišu su ga upamtili i Brazilci. Prosto je neverovatno bilo šta je sve Aksentijević hvatao, nekad tako hladnokrvno da je izgledalo kao da je uvek sekund ispred vremena.

Sa druge strane, golman Brazilaca Guita pravio nam je probleme kad se kao libero ubacivao u igru, mada je umeo da istrči i u kontru. Međutim, za razliku od Aksentijevića nije bio toliko uspešan u prioritetnom zadatku – odbrani gola.

Nekih četiri minuta pre kraja prvog poluvremena Slobodan Rajčević je ispalio projektil sa nekih devet metara i Guita je mogao samo da odbije tu loptu na nogu Marka Pršića, koji je prethodno izmakao pažnji Marlona i sa jedne prešao na drugu stativu gde je pronašao prostor da loptu ćušne u mrežu za vođstvo od 1:0.

Prednost Srbije logično je za posledicu imala još agresivniji Brazil, ali malo možda umor od puta, a više svakako dobra odbrana domaćih futsalera uštopovali su tehnički jednu od najsavršenijih ekipa. Koja istina ima problema kad treba da igra takmičarski zbog čega na svetskim prvenstvima nema medalju još od 1997. godine.

To ipak ne znači da Brazilci nisu opasna ekipa. Samo da imaju problem kad nalete na Aksentijevića. Da nije bilo 34-godišnjeg golmana ko zna koliko bi potrajalo vođstvo Srbije. Ovako, nervoza u gostujućem timu rasla je sa svakom njegovom odbranom. Na kraju, bilo ih je čak 23!

A onda u 31. minutu jedna ne toliko lepršava, ali veoma brza akcija Orlova, Rajčević je opet bio akter, ostavio loptu Draganu Tomiću, a ovaj duplirao prednost na 2:0.

Tad su se već i Brazilci pomirili sa porazom, mada su i dalje kampovali pred našim golom, ali sa mnogo manje entuzijazma. On je i definitivno iščezao kad je u 35. minutu Fernando driblao uz aut liniju, Pršić mu je iščačkao tu loptu i potom sa pola terena gađao u nebranjenu mrežu pošto je Guita opet glumio napadača.

Na kraju dakle 3:0 za Srbiju i lepa pozivnica za sve navijače da u petak ispune Beogradsku arenu. Zaslužili su ovi momci podršku.

(FOTO: Star Sport)