"Marko van Basten"

Van Bastenov AZ furiozno startovao! Da li već imamo kandidata za gol sezone? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.08.14. | 22:40

Dordreht šokirao Herenven, Tvente jedva do boda u Kamburu...

Marko van BastenSvega 20 minuta efektivne igre bilo je potrebno fudbalerima AZ Alkmara da na najbolji mogući način otvore sezone i istaknu kandidaturu za sam vrh tabele Eredivizije u sezoni 2014/15. Ekipa Marka van Bastena je kao gost savladala Herakles sa 3:0 i trenutno, bar trenutno, izbila na čelo, zbog bolje gol-razlike.

Doduše, igrači AZ su gotovo 56 minuta jurili pogodak koji bi skinuo pritisak sa leđa. A, kada je Bergui prelepim udarcem zatresao mrežu, sve je bilo lakše. Inače, Berguiu je to bio šesti pogodak u Erediviziji van kaznenog prostora.

Svega sedam minuta kasnije Tanković je asistirao Hupertsu za verovatno najlepši pogodak prvog kola.

Tačku na pobedu stavio je Tanković u 76. minutu za konačnih 3:0.

Verovatno najveće iznenađenje nepotpunog kola napravio je novajlija Dordreht, koji je kao gost savladao Herenven sa 2:1.

Iako je domaćin prvi došao u vođstvo, već u 14. minutu preko Zijeha, fudbaleri Dordrehta nisu klonuli duhom, već su se borili do kraja i izborili tri velika boda.

Prvo je Korte iskoristio izuzetno lošu reakciju kompletne protivničke odbrane u samom finišu prvog dela igre, da bi Van Overem u 81. minutu potpuno šokirao domaćina i saigračima doneo neizmernu radost.

Tvente je kao gost jedva uspeo da dođe do boda u susretu sa Kamburom, i to tek posle pogotka Mohtara u 88. minutu. Pre toga je vođstvo Kamburu doneo Rusnak u 12. minutu susreta.