""

Van Bastenu zvižduci u debaklu Alkmara, golman opet upropastio Ekscelzior

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.08.14. | 22:56

Novi debakl AZ Alkmara, Herenven iskoristio poklon golmana Dekersa

Ako je poraz od Ajasa u prošlom kolu mogao da se očekuje, onda je današnji debakl AZ Alkmara u Tilburgu iznenadio celu Holandiju. Viljem II je pregazio četu Marka Van Bastena sa 3:0 i naterao gostujuće navijače da zvižducima isprate nekada najboljeg centarfora sveta. Van Basten do sada nije mnogo pokazao na klupi kluba iz Alkmara i mnogi navijači ovog kluba žale za Dikom Advokatom.

Trikolori su sasvim zasluženo skinuli skalp AZ Alkmaru, pošto su dominirali od prvog do poslednjeg minuta.  Brazilac Bruno Andrade je načeo goste posle asistencije Ben Sahara, ali je ubrzo morao da napusti teren zbog povrede. Prednost je duplirao bivši Alkmarov igrač Ali Mesud, a sudbinu gostiju (za koje je svih 90 minuta odigrao Nemanja Gudelj) je zapečatio rezervista Visento.

Ekscelzior je opet platio ceh greškama golmana Dekersa koji ih je skupo koštao i u prva dva kola. Ovoga puta je Dekers na gostovanju Herenvenu napravio glup penal u 82. minutu i zaradio crveni karton. De Ron je bio precizan sa bele tačke, a Larson je u 89. minutu postigao i drugi gol za Herenven.

Pogoci nisu viđeni na meču Go Ahed Iglsa i Dordrehta.