""
""

Vatra u večitom derbiju Bukurešta: Loše suđenje, luda Panjenka i spas za Steauu u 89. minutu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.03.14. | 22:30

Dinamo bio na pragu velike pobede na Genčei, ali je džoker Keseru sačuvao šampiona i povećao prednost u odnosu na Astru Đurđu

Kao što se i očekivalo, večiti derbi rumunskog fudbala je doneo uzbudljiv meč. Steaua je na svojoj Genčei bila veliki favorit protiv najvećeg rivala Dinama, ali se ne kraju jedva spasila poraza. Dinamo je bio na pragu pobede, ali ih je opuštanje defanzivaca u finišu meča skupo koštalo, pa je meč završen bez pobednika 1:1.

Po staroj praksi, na tribinama je viđen spektakl dve najbrojenije navijačke armije u Rumuniji, pa je meč zbog dima izazvanog pirotehničkim sredstvima počeo sa šest minuta zakašnjenja. Domaći su imali veliku brojčanu nadmoć na tribinama, ali im to nije mnogo pomoglo.

Elton je već u drugom minutu propustio sjajnu šansu za Dinamo, kada mu je budući golman Fiorentine Tatarušanu odbranio zicer. Steaua je imala terensku incijativu, imala i osam kornera u prvom poluvremenu, ali ne i pravu šansu za gol. Sporan momenat je viđen u 36. minutu kada je štoper domaćih Šukala oborio Dinamovog napadača Tukuedana, ali arbitar Tudor nije svirao očigledan penal za goste koji su žestoko protestvovali.

Sudija je ovu odluku kompenzovao u 56. minutu kada je pokazao na belu tačku u korist Dinama iako se čini da nije bilo prekršaja za najstrožiju kaznu. Defanzivac Dragoš Grigore je preuzeo odgovornost i iz penala izveo Panjenku. Međutim, nije to uradio na najbolji način i golman Tatarušanu je uspeo da uhvati loptu, ali tek pošto je ona prešla gol liniju za par centimetara.

Usledila je potpuna ofanziva Steaue, a trener Regekamf je sve karte bacio na napad. Jedan od njegovih džokera je bio i napadač Klaudio Keseru koji je u 89. minutu uspeo da primi loptu na ivici šesnaesterca pored uspavanih štopera Dinama i udarcem po zemlji pronađe put do mreže na opšte oduševljenje domaćih navijača.

Steaua se tako spasila poraza i povećala prednost u odnosu na druogplasiranu Astru Đurđu koja sada zaostaje četiri boda.

LIGA 1 – 21. KOLO:

Vitorul – Kluž 1:1 (0:0)