""
""

Vaz Te utišao azijski deo Istanbulua, Ahisar sapleo Fener u trci za titulu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 23.02.15. | 21:07

Ahisar slavio sa 2:1 na stadionu Šukru Saračoglu u 21. kolu turske Superlige i ostavio Fenerbahče na trećem mestu na tabeli

Fudbalski zemljotres pogodio je azijski deo Istanbula. Fenerbačeu je bila potrebna pobeda nad gostujućim Ahisarom da bi izbio na prvo mesto na tabeli. Ipak, gosti su šokirali Kanarince, golom Rikarda Vaz Tea slavili sa 2:1 i ostavili ih na trećem mestu na tabeli.

Ovo je Fenerbahčeu prvi poraz od 2. decembra prošle godine, a treći uzastopni u duelima sa Ahisarom koji im je definitivno jedan od nezgodnijih rivala.

Gostujućoj ekipi ova pobeda će biti velika kao kuća u borbi za opstanak koja joj predstoji u nastavku sezone.

Kakav šok su doživeli navijači Fenerbahčea već u petom minutu meča na stadionu Šukru Saračoglu. Guraj Vural je došao do lopte i zatim sa 25 metara odapeo levicom po njoj, a ona se poput đuleta zarila u gornji desni ugao gola domaćina.

Posle primljenog gola ekipa Fenerbahčea krenula je u totalnu ofanzivu ka golu Ahisara, a šanse su se smenjivale kao na traci. Ipak, ono što je u 40. minutu uradio Emanuel Emenike, bez dileme, ući će u konkurenciju za promašaj godine.

Na njegovu sreću, samo minut kasnije, Raul Meireleš je doneo izjednačenje i pokazao da ne daje golove tako često, ali kada trese mreže, onda to radi na spektakularan način.

Šok sa starta utakmice ipak nije bio ništa u poređenju sa onim što su doživeli u 89. minutu. U jeku napada Fenerbahčea, gosti su oduzeli loptu i povukli dobru kontru. Sam ispred golmana izašao je iskusni Rikardo Vaz Te i u maniru najboljih golgetera utišao ceo stadion. Vaz Te je u igru ušao u 66. minutu umesto bivšeg igrača Crvene zvezde Bruna Mezenge.