"Riberi u raspravi sa Nikolajem Milerom"

Veče kontroverzi u Hamburgu: Navijač napao Riberija, provocirao ga šalom, Nojer opet driblao, Mileru poništili gol bez razloga (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 29.10.14. | 22:35

Bajern siguran u šesnaestini finala Kupa Nemačke, dalje idu Menhengladbah, Hofenhajm, Volfzburg

Riberi u raspravi sa Nikolajem MileromUsadio je Pep Gvardiola fudbalerima Bajerna igru kratkih pasova, a zauzvrat prihvatio nemački princip da su sve utakmice jednake važnosti. Mada ga već u subotu očekuje derbi Bundeslige sa Borusijom Dortmund, trener giganta iz Minhena izveo je najjači sastav u meču šesnaestine finala Kupa Nemačke i to mu se višestruko isplatilo, pošto je pregazio Hamburg kao plitak potok – 3:1.

Bajern je u najvećoj nemačkoj luci nastavio pohod ka odbrani pehara i golovima Levandovskog, Alabe i Riberija pokazao da je remi u minuloj prvenstvenoj rundi zaboravljen, a ono što može da hrabri Gvardiolu je potpuna kontrola utakmica, u kojoj je pobeda mogla da bude i ubedjivija, da se u drugom delu nije razbranio uiskusni Čeh Jiržnji Drobnji.

Susret je obeležio pogodak Davida Alabe sa distance, poništen gol bez razloga Tomasa Milera pri rezultatu 1:0, driblinzi Manuela Nojera kao i bizarna scena u poslednjem minutu, kad je jedan navijač Hamburga preskočio ogradu, uleteo na teren i nasrnuo na Franka Riberija. Udario ga je šalom u lice, zbog čega su reagovali svi fudbaleri Bajerna, ali su se strasti brzo smirile.

I ostali favoriti su opravdali očekivanja. Najubedljiviji je bio Hofenhajm koji je rasturio FSV Franfkurt, Volfsburg je preokretom nadvisio Hajdenhajm, uz dva gola brazilskog veziste Luiza Gustava, a siguran plasman u narednu ruindu obezbedila je i Borusija Menhengladbah, pobedom u Frankfurtu, uz napomenu da je Slobodan Medojević odigrao 90, a Aleksandar Ignjoski 68 minuta za Ajntraht.