"Hala sportova u Laktašima"

Veliki preokret Zvezde za erupciju slavlja u Laktašima!

Vreme čitanja: 2min | čet. 25.04.13. | 17:53

Serijom 16:0 polovinom druge deonice crveno-beli iz Beograda potpuno anulirali prednost raspucanih "gostiju" i zagarantovali lavovsku borbu do kraja meča - 41:40

Hala sportova u LaktašimaKakvo prvo poluvreme u Laktašima! Crvena zvezda je za samo dva minuta stigla od očaja do sjaja, napravila seriju 16:0, prvenstveno zahvaljujući trojkama Lazića i Savovića, ali i poenima Katića i Nelsona, koji su bili pokretačka snaga Beograđana u prvih 20 minuta - 41:40!

Iako je hala pola sata pre početka utakmice bila poluprazna, bilo je jasno da su se na tribinama nalazili mahom navijači Zvezde, koji su svoje miljenike pozdravili onako kako to i dolikuje. S druge strane, izabranici Miroslava Nikolića imali su podršku malobrojnih pristalica, koje su iz Kragujevca stigle u Republiku Srpsku.

Do početka susreta veći deo tribina je bio ispunjen, a prednjačili su navijači beogradskih crveno-belih, kojih je bilo oko 1.200.

Petorka Crvene zvezde: Nelson, Rakočević, Skot, Savović, Katić

Petorka Radničkog: Ćapin, Vajt, Krstović, Birčević, Emening.

Tokom uvodnih minuta na parketu Hale sportova igralo se veoma otvorena, agresivna i jaka košarka, u kojoj se Radnički bolje snašao i pet minuta pre kraja prve deonice imao prednost od šest poena razlike (15:9), prvenstveno zahvaljujući pogođenom šutu za tri poena Krstovića, ali i sjajnom otvaranju Terika Vajta, koji je ubacio osam poena.

Iako se na trenutak učinilo da su "gosti" u problemu zbog problema sa faulovima Emeninga i Vajta, u igri se to uopšte nije osetilo.

U trenucima kada su Kragujevčani imali imali kompletnu kontrolu igre ušli su i Đavoli, koji su sa Delijama vodili svoju navijačku "borbu".

Crveno-beli su preko Rakočevića, Skota i Brauna pokušavali da stignu prednost raspucanih Kragujevčana, ali su izabranici Mute Nikolića trojkama gasili svaki nalet i držali sedam poena prednosti do kraja četvrtine.

I u drugoj četvrtini Radnički je nastavio da "sipa" trojke. Ovog puta je precizan bio Mijatović, koji je vezao dve trojke i tako napravio prvu dvocifrenu prednost (33:21) na sedam i po minuta do odlaska na veliki odmor.

Polovinom drugog perioda košarkaši Crvene zvezde zaigrali su dosta ozbiljnije, svesni toga da bi ih preveliki nalet "gostiju" skupo koštao. Usledila je serija 16:0 - dve trojke Branka Lazića, novi poeni Raška Katića, ukradena lopta Demarkusa Nelsona i trojka Savovića! I sve to u samo dva minuta. Hala je eksplodirala, a vrlo brzo velika razlika Radničkog bila je preokrenuta u vođstvo Zvezde - 38:35.

Iako su prvih 15 minuta igrali krajnje zbunjeno, košarkaši Crvene zvezde su se izdigli kao feniks iz pepela i učinili da prva utakmica Fajnal fora dobije notu pravog košarkaškog spektakla! Gosti su sa šest trojki dosta dugo dominirali na parketu, ali je opuštanje dovelo do toga da će drugih 20 minuta biti prava poslastica za sve ljubitelje košarke.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Savović sa devet poena, osam je dodao Katić, dok je na drugoj strani Mijatović ubacio devet, Ćapin sedam.

(FOTO: Star Sport)

Aleksandar ĆapinBiHBrajan EmeningFK Crvena zvezdaDejan MijatovićEvropaFajnal forIgor RakočevićJadranska ligaMajkl SkotRadnički NišRaško KatićTeriko Vajt