""
""

Vest Hem ne zna da igra male mečeve: Jošida polomio Čekićare (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 06.02.16. | 20:28

Fudbaleri Sautemptona ponovo su došli u poziciju da se bore za Evropu! I to sve zahvaljujući pobedi na domaćem terenu protiv direktnog konkurenta, Vest Hema sa 1:0 u utakmici 25. kola Premijer lige.

Sa druge strane, ekipa Slavena Bilića još jednom je pokazala da je majstorska kada su u pitanju utakmice sa najvećim engleskim klubovima, ali da joj nedostaje sigurnosti u manjim duelima.

Već u devetom minutu Maja Jošida je iskoristio dodavanje Viktora Vanijame i zatresao mrežu Čekićara. Ispostaviće se da je to bilo dovoljno za osvajanje tri boda.

Nije baš sve bilo ni idealno za domaćina, jer je u 54. minutu Vanijama zaradio direktan crveni karton zbog udaranja igrača bez lopte.

Ipak, čak ni ta činjenica, odnosno brojčana nadmoć nije pomogla Bilićevim izabranicima da postignu makar izjednačujući gol, bez obzira koliko se trudili.

Inače, Vanijami je ovo bilo treće isključenje u sezoni, a prethodno je takav “uspeh“ zabeležio Ves Braun pre dve godine.

Reprezentativac Srbije Dušan Tadić celu utakmicu ogledao je sa klupe za rezervne igrače Sautemptona.