""
""

Vigan umalo postao Vengerova noćna mora! Fabijanski poslao Arsenal u finale i uništio san Latiksa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.04.14. | 20:50

Iako su izabranici Uvea Reslera imali Tobdžije saterane u ćošak, Mertezaker je utakmicu poslao u produžetak, a posle penal serije tačku je stavio Kazorla

U borbi Davida i Golijata u prvom polufinalnom susretu FA kupa, koji su na Vembliju odigrali Vigan i Arsenal trijumf su odnele Tobdžije! Ali, tek posle boljeg izvođenja penala, jer nakon 90 minuta regularnog dela utakmice i dva produžetka pobednika nije bilo. Posle Kristal Palasa, Kardifa i Mančester Sitija, koje su savladali više nego lagano, puleni Uvea Reslera na ogromne muke stavili su favorizovanog rivala iz Londona, ali na kraju nisu imali dovoljno iskustva, znanja i umeća da zadaju i finalni udarac i prođu prepreku u liku Lukasa Fabijanskog i dokopaju se novog finala - 1:1 (2:4 posle penala).

Iako su Tobdžije više napadale i bile konkretnije tokom gotovo 60 minuta igre, do vođstva su prvi došli fudbaleri Vigana. Kazna za sve propuštene prilike londonskog kluba stigla je u 63. minutu, kada je Per Mertezaker skrivio penal nad Kalumom Mekmanamanom, posle čega je Đordi Gomez bez većih problema savladao Fabijanskog. U istom momentu i Načo Monreal je doživeo povredu butnog mišića, zbog čega je morao da izađe iz igre, a zamenio ga je mladi Kieron Gibs

Sasvim logično, ekipa Uvea Reslera se posle postignutog pogotka povukla na svoju polovinu, a Arsenal je preuzeo potpunu kontrolu nad loptom. Napadi su se ređali, najveća pretnja bio je Sanogo, ali je defanzivna linija plavo-belih uspevala da izdrži sve nalete. Ali, kapitulirala je u 82. minutu. Akciji za gol prethodio je lukav pokušaj Gibsa, koji je glavom pokušao da savlada Karsona, a loptu je sa gol linije u korner izbacio Krejni. Usledio je korner, a posle velike gužve u šesnaestercu odbrana Vigana je potpuno samog ostavila Mertezakera, a korpulentni Nemac je umuvao loptu u mrežu i iskupio se za grešku dvadesetak minuta ranije...

Meč je otišao u, uglavnom, mirne produžetke, u kojim je najbolju priliku propustio Okslad-Čembrlen polovinom drugog produžetka, kada je sa nekih dvadesetak metara opalio po vodoravnoj gredi. Vigan je uspeo da se odbrani, a onda su usledili penali.

U prvoj seriji Fabijanski je odbranio udarac Koldvela, dok je Arteta bio siguran. Čuvar mreže Arsenala bio je siguran i kod udarca Kolisona, da bi Kalstrom prednost uvećao na 2:0. Busežur je umanjio zaostatak, a Žiru je bio precizan. Mekartur je ponovo smanjio rezultat, ali je tačku stavio Kazorla za konačnih 4:2.