""
""

Vijeirin komšija je Jankovićev adut: Standard i Kortrajk odigrali poluvreme iz snova

Vreme čitanja: 2min | sub. 15.10.16. | 19:52

Šest golova za 45 minuta, pa onda totalno zatišije – 3:3

Tri pobede u nizu,  zatim poraz u velikom derbiju protiv Anderlehta... Danas je red bio da srpski stručnjak na klupi Standarda iz Liježa Aleksandar Janković zabeleži remi.. I to kakav. Vatreni. Standard je uspeo da dođe do pozitivnog rezultata na gostovanju Kortrajku. I to posle poluvremena iz snova. Videli smo šest golova, preokrete, a upravo su dešavanja iz prvog dela ispisala i konačan rasplet – 3:3.

Čuvar srpskog trenera Jankovića bio je Portugalac Orlando Sa, inače momak koji je nagoveštavao veliku karijeru. Sa je rođen u malom Barselosu, baš kao i napadač Crvene zvezde Ugo Vijeira.

A danas je davao golove kao Ugo Vijeira. Međutim, Standard je bio slab u defanzivi, što je neuobičajeno za ekipe Aleksandra Jankovića. Golovima pomenutog Orlanda Sa Standard je dva puta vodio do 19.minuta. Zatim je Kortrajk preko Kageai Totovitskog uspeo da dođe do prednosti. Sve je to poništio Trebel.

Očekivala se razmena vatre posle poluvremena sa šest golova. Međutim, izgleda da su obe ekipe ispraznile žanžere sa municijom.