"Detalj sa meča"

VISOKA VOLTAŽA: Atletiko i Real oduševili planetu u meču sezone! (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | ned. 02.03.14. | 19:04

Projektil Gabija sa 35 metara, nasrtaji pomoćnih trenera na sudije, kartoni, tradicionalna španska dramatika i spasonosni gol Ronalda u najuzbudljivijoj utakmici dosadašnjeg toka takmičarske 2013/2014

Detalj sa mečaMeč dostojan finala Lige šampiona na Visente Kalderonu! Atletiko i Real odigrali su možda i najbolju utakmicu dosadašnjeg toka sezone, ne samo u Španiji, ali su i jedni i drugi kućama otišli nezadovoljni. Samo sa bodom u džepu što je verovatno i najpravedniji ishod madridskog derbija koji će se dugo pamtiti – 2:2 (2:1). Prštalo je na sve strane - od prvog do poslednjeg minuta, ali su padovi u igri posle primljenih golova na kraju bili možda i presudni.

Možemo, doduše, tu da izuzmemo prvi pogodak Karima Benzeme, koji je bio posledica kašnjenja Filipea Luiza. Zaboravio je levi bek Atletika da izleti u ofsajd zamku posle centaršuta Anhela di Marija, francuski golgeter je to umeo da kazni, postavi nogu i već u trećem minutu postigne najbrži gol u madridskim derbijima još od Ruda Van Nistelroja oktobra 2008. godine.

Uostalom, Kraljevski klub je na poslednjih 12 gostovanja na Kalderonu u njih 10 tresao mrežu Atletika u prvih 15 minuta.

Međutim, bilo je rano za slavlje. Atletiko je još jednom pokazao da je pod vođstvom Dijega Čola Simeonea izrastao u tim koji se nikad ne predaje. Naprotiv. Prvo prodor Dijega Koste koji je na nedozvoljen način zaustavio Serhio Ramos. Pištaljka sudije Karlosa Delgada nije se čula, iako je snimak jasno pokazao da su Jorgandžije oštećene.

Bila je to samo prvi od tri prilike u kojima su domaći tražili najstrožu kaznu, ali i jedina zaista očigledna (kasnije je Pepe, koji se, kao po običaju najviše isticao glumom, nasrnuo na Godina, da bi Kosta potom još jednom pokušao da prevari Delgada, ali je on tada, sasvim opravdano, zanemeo).

Ubrzo je, međutim, Atletiko stigao do cilja. Arda Turan se stuštio u sredinu terena, na sebe navukao i Ćabija Alonsa i večeras lošeg Koentraa i loptu potom ćušnuo do Kokea, koji je kroz noge Ramosa matirao Dijega Lopeza za 1:1.

Slavlje KokeaI tu kreću istinski problemi za Real, koji pre gostovanja na Visente Kalderonu, jedinom španskom stadionu koji ove sezone ne zna za poraz u Primeri, nije izgubio na poslednjih 28 utakmica! Na poslednjih pet mečeva u svim takmičenjima Kraljevski klub je ostvario gol razliku 18:3, pa se o četi Karla Anćelotija ponovo počelo govoriti kao o jedinom pravom konkurentu da se u borbi za titulu najboljeg na planeti suprostavi moćnom Bajernu.

Ali, koliko god da ljubitelji fudbala uživali u majstorijama Kraljevića – toliko na Kalderonu mrze Real!

Sav taj gnev kao da je bio oličen u projektilu Gabija iz nadoknade prvog poluvremena. Kapiten Atletika odapeo je strelu sa oko 35 metara i ponizio Lopeza.

Tu, međutim, nije bio kraj maestralne predstave na Kalderonu, pošto su u nastavku meča i jedni i drugi pucali iz svog oružja. Dijego Kosta je nekoliko puta bio u izglednim situacijama, uglavnom bio i sebičan i sam završavao akcije koje nije trebalo, na drugoj strani terena tukli su Benzema, Geret Bejl, Kristijano Ronaldo... Tibo Kurtoa je bio na visini zadatka.

Južnjačka krv Španaca uzavrela je, pa je i pomoćnik u stručnom štabu Atletika, nekada čuveni gorman Herman Burgos, ponzat i po nadimku "Majmun", celom silinom svog nemalog tela nasrnuo na sudije u nameri da se fizički obračuna sa njima. Sedmorica su ga držala.

Činilo se - bodovi ostaju na Kalderonu i Atletiko ponovo sustiže Real na čelu tabele.

Slavlje Ronalda i BejlaAli, ni tada nije bilo vreme za slavlje. Jer – tako je rekao Kristijano Ronaldo, najbolji igrač Evrope za 2013. godinu. A kad Ronaldo pogodi – Real ne gubi. I tako več pet godina!

Trenutak nepažnje u samom finišu meča i dve greške koje ne priliče ekipi koja puca na najviši plasman skupo su koštale Jorgandžije. Centaršut rezerviste Karvahala i lopta na volej Ronaldu... Svi znamo šta se dešava u takvim situacijama.

Epilog – Real je ostao prvi sa 64 boda, Barsa je na 63, dok Atletiko ima 61.... Do kraja sezone Real gostuje Real Sosijedadu i Sevilji, čeka Barsu... Atletiko će biti domaćin Viljarealu, a putovati na Valensijinu Mestalju i na Kamp Nou.... Barsa ide na noge Realu, pa i Viljarealu na Madrigalu...

Španska Primera uzbudljiva kao retko kad.