""

Volfsburg spavao, pa se razgoropadio protiv Krasnodara! Vukomanović izgubio, het-trik De Guzmana (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 06.11.14. | 22:56

Nemački klub za jedno poluvreme dao pet golova

Engleskom Evertonu prijalo je ovo evropsko veče, na svom terenu je ubedljivo pobedio francuski Lil sa 3:0 u četvrtom kolu Lige Evrope i došao na korak od plasmana u nokatu fazu ovog takmičenja.

Lion Osman je u 27. minutu meča na Gudisonu iskoristio dobar centaršut Ejdena Mekgidija u poslao loptu u mrežu Lila. U 42. minutu, ponovo je Mekgidi lepo asistirao, a Fil Džagelka duplirao prednost domaćina.

Stiven Nejsmit je strašnim udarcem u 61. minutu postavio konačan rezultat i najavio evropsko proleće na Mersisajdu.

U drugoj utakmici H grupe siguran je bio Volfsburg koji je na svom stadionu pobedio ruski Krasnodar sa 5:1 i takođe napravio veliki korak ka šesnaestini finala Lige Evrope.

Domaći navijači nisu bili te sreće da u prvom poluvremenu vide golove, ali su ih zato dočekali veoma brzo u nastavku. Utakmicu su obeležila dvojica dvostrukih strelaca za Volfsburg, Aron Hant i Niklas Bendtner.

Hant je pogodio u 47. i 57. minutu, a potom je Lord Bendtner bio precizan u 90. iz penala i prvom minutu sudijske nadoknade.

Gosti iz Rusije na trenutak su se vratili u igru pogotkom Vandersona u 72. minutu, ali su bukvalno već u sledećem napadu primili gol koji je otklonio sve dileme, a dao ga je Gilavogi u 73. minutu.

Bivši fudbaler Crvene zvezde, a sada trener Standarda iz Liježa Ivan Vukomanović nije uspeo večeras sa belgijskom ekipom izbegne poraz na gostovanju u Sevilji - 1:3.

Španski tim poveo je preko odličnog Kevina Gameira u 19. minutu, ali je izjednačio Pol-Žoze Mpoku u 32. minutu. Pitanje pobednika rešio je Hoze Antonio Rejes tri minuta pre kraja prvog poluvremena, a trijumf domaćih potvrdio je Karlos Baka u poslednjim trenucima meča.

Ekipa Fejnorda je u drugoj utakmici G grupe pobedila Rijeku sa 2:0 i revanširala joj se za poraz na Kantridi od pre dve nedelje.

Cela priča na stadionu De Kajp bila je gotova već posle 20. minuta. U devetom minutu Karim el Ahmahi je doveo domaćina u vođstvo, a pobedu je potvrdio Leks Imers 10 minuta kasnije.

Uprkos ovom porazu hrvatski klub i dalje ima šanse u nokaut fazu Lige Evrope, ali će mu za to biti potrebno da se poklope rezultati u poslednja dva kola.

U grupi I Napoli i Sparta zabeležili su ubedljive pobede, ali o učesnicima druge faze ipak će odlučiti poslednja dva kola. Praški tim deklasirao je Slovan sa 4:0, zabeležio treću vezanu pobedu i ima devet bodova, baš kao i Napoli, koji je zahvaljujući golovima De Guzmana (het-trik) lako izašao na kraj sa Jang Bojsom. Švajcarci su treći na tabeli sa šest poena, dok je Slovan i definitivno izgubio sve šanse da prođe dalje.