"Puškarić je bio strelac prvog gola na utakmici u Lučanima"

Vošino slavlje u Lučanima bez vremena za odmor pred derbi sa Partizanom

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.08.15. | 19:17

Pogotkom Aleksandra Paločevića u 87. minutu Novosađani stigli do 2:1

Puškarić je bio strelac prvog gola na utakmici u LučanimaCilj je ostvaren, ali po koju cenu? Zamislio je naime trener Vojvodine Zlatomir Zagorčić da posle silnih napora na evropskoj sceni u Lučanima odmori ekipu za iskušenja u derbiju sa Partizanom već u sredu, ali mu Mladost nije dozvolila taj luksuz, pa su Novosađani do vrednih 2:1 stigli tek kada su na teren kročili nosioci igre Aleksandar Stanisavljević i Ognjen Ožegović.

Upravo je ovaj drugi u 87. minutu izdržao duel sa čuvarom i dok je trener domaćeg tima Nenad Milovanović tražio prekršaj Vošinog napadača loptu prosledio do Aleksandra Paločevića koji je ostao oči u oči sa Nemanjom Krznarićem i gostima doneo drugu uzastopnu ligašku pobedu.

Mladost samo može da žali za brojnim propuštenim šansama među kojima se svakako izdvajaju prečke koje su pogađali Jevgen Pavlov, pa u 90. minutu i Predrag Živadinović. Pavlov je istina u 80. minutu uspeo i da zatrese mrežu gostiju, ali je to bilo dovoljno samo da se anulira pogodak Darka Puškarića sa penala sviranog zbog prekršaja nad Milanom Pavkovim.

Tri boda su otišla za Novi Sad, ali Zagorčić nije mogao da u delu sprovede ideju da odmori baš sve nosioce igre, mada se Igor Đurić, Mirko Ivanić i Bojan Nastić nisu ni skidali.
"Posle mnogo teške utakmice protiv Sampdorije morali smo da rotiramo, pa su te promene u timu uticale na našu igru. Imali smo vođstvo, ali je Mladost opasno pretila. Ovaj put smo imali i sreću. Mladost nije", realno je Zagorčić sagledao stvari.

Ni Milovanović nije imao mnoto toga da kaže.
"Vojvodina je kopntrolisala igru pogovotu do penala koji ne bih da komentarišem. Ali i sve ove naše promašene prilike i prečke vode u poraz".

MLADOST – VOJVODINA 1:2 (0:0)