""

Vučinić srušio Milan u produžecima i odveo Damu u polufinale kupa! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 09.01.13. | 23:16

Veliki derbi italijanskog fudbala završen trijumfom Juventusa 2:1

Fudbaleri Juventusa savladali su Milan u četvrtfinalu Kupa Italije nakon produžetaka na Areni u Torinu – 2:1 (2:1, 1:1).

Veliki trijumf pulenima Antonija Kontea obezbedio je crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić pogotkom u 96. minutu.

Milan je bolje otvorio meč i pogotkom El Šaravija u šestom minutu najavio blistavo veče u Torinu. Popularni Faraone je mrežu Storarija pogodio u svom stilu, udarcem sa ivice šesnaesterca nakon povratne lopte Boatenga.

Ipak, Juve je sedam minuta kasnije uzvratio fenomenalnim projektilom Đovinka iz slobodnog udarca i tada je bilo jasno da će se učesnika polufinala Kupa Italije pitati Stara dama.

Ipak, Milan nije posustao, već je ubrzo uspostavio ravnotežu na terenu i bez mnogo muke održao nerešeni rezultat do produžetka.

Međutim, Juventus je bio spremniji za nastavak meča, što je krunisano brzim golom Mirka Vučinića, posle asistencije De Ćeljea.

Milan je šanse za penale propustio u samoj završnici drugog produžetka kada je na gol liniji briljirao Storari.

Stara dama u polufinalu Kupa Italije igra sa Lacijom.