"Slavlje Juventusa"

Želite Skudeto? Teško pored Stare dame! Neuništivi Juventus utišao i San Paolo (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 11.01.15. | 22:42

Šampion Italije slavio u Napulju i sada ponovo ima tri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Romu - 1:3

Slavlje Juventusa

Nadali su u Romi da bi bod u gradskom derbiju sa Laciom možda mogao da bude dovoljan da Vučica 18. kolo okonča poravnatim bodovnim saldom sa Juventusom, možda i sa razlogom jer šampion Italije u Napulju nije slavio punih 14 godina, ali je Stara dama osvojila tri velika boda na San Paolu (1:3), gde je upravo Roma početkom novembra doživela prilično lagan poraz (2:0).

Pretio je Napoli na startu meča, a taj pritisak koji je stvorio domaćin mogao je da bude krunisan i vodećim pogotkom u 18. minutu. Hamšik je prošao kroz sredinu, želeo sebi da stvori gol šansu, a lopta se uz mnogo sreće od noge odbranbenih igrača Juventusa odbila tačno pred noge Žonatana de Guzmana, koji je iz srca šesnaesterca gađao preko prečke Bufonovog gola.

Takav poklon Stara dama nikad ne odbija, pa nije ni ovoga puta. Gosti su se brzo konsolidovali i u potpunosti zagospodarili sredinom terena, pa je bilo samo pitanje vremena kada će uzvratiti na pravi način. Ljorente je samouvreno gradio loptu na ivici šesnaesterca, nakon čega je udarac pokušao da uputi Karlos Tevez, ali se lopta odbila pravo na volej Pola Pogbe, koji je u stilu Zinedina Zidana poslao neodbranjiv udarac u mrežu nemoćnog Rafaela Kabrala.

Napolitancima je taj pogodak u potpunosti pokvario planove. Stara dama se povukla na svoju polovinu, pa su svi pokušaji domaćih izgledali uzaludno.

Tako je bilo bukvalno sve do 60. minuta kada je na teren ušao Dris Mertens i za samo nekoloko trenutaka napravio opštu pometnju u gostujućoj odbrani. Belgijski reprezentativac je prvi udarac rivalu zadao gotovo već u prvom kontaktu sa loptom, kada je napravio velike pribleme Kaseresu i naterao ga da napravi prekršaj za žuti karton.

Četiri minuta kasnije, Mertens je perfektno izveo korer i šesnaestercu gostiju pronašao Britosa, koji je postigao prvenac u ovoj sezoni za Napoli.

Ipak, već u 68. minutu Britos je igrao rukom na svojoj polovini iskosa sa leve strane, što je bila perfektna šansa da Pirlo uputi opasan centaršut u kazneni prostor Napolija. Popularni Mocart je to još jednom uradio perfektno, lopta je pala usred peterca Napolija, gde ju je sačekao Kaseres i matirao Rafaela.

Taj pogodak je bio dovoljan Juventusu za prilično mirnu završnicu, ali je tek u nadoknadi vremena nastala prava zbrka. Prvo je u 93. minutu Duvan Zapata mogao da donese izjednačenje ekipi Rafe Beniteza, ali se u poslednjim trenucima, umesto da nastavi ka golu Stare dame odlučio da simulira jedanaesterac, a samo mintu kasnije Iguain je umalo savladao Bufona, posle čega je Napoli imao priliku da iz kornera ugrozi gol gostiju. Ipak, on je prilično loše izveden, a ond je usledila pefrektna kontra, koju je na prilično efektan način krunisao Arturo Vidal.