""
""

Zenit kaznio kiks Anžija (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 31.03.13. | 19:58

Vicel i Bruno Alves i Zirjanov pogađali mrežu Tereka i vratili svoju ekipu na poziciju dva – 0:3

Zenit je konačno na poziciji koja mu garantuje plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona. Puleni Lučana Spaletija savladali u gositma Terek iz Groznija i pretkli posrnuli Anži na drugom mestu ruske Premijer lige – 0:3 (0:1).

Mreža domaćih načeta je već u sedmom munutu, kada je Aksel Vicel bez problema centaršut Hulka glavom prosledio u gol Tereka.

Taj pogodak je u ogromnoj meri olakšao posao gostima, koji su tokom celog toka meča kontrolisali igru. Pitanje pobednika je i definitivno bilo rešeno u 58. minutu, kada je defanziac Bruno Alves u stilu ofanzivnog veziste, istrčao iz zadnje linije, odigrao dupli pas sa Fajzulinom i zakucao mrežu u gol rivala. Konačan rezultat u finišu utakmice postavio je Zirjanov, na asistenciju Bistrova.

Gostima iz Sankt Peterburga u velikoj meri je pomoglo i isključenje Kurdjašova u samoj završnici prvog poluvremena.