"Milan"
"Milan"

ŽESTOKO I U MILANU: Napoli propustio šansu da nokautira Rosonere, navijačka sačekuša za Napolitance (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.04.13. | 22:46

Flamini poveo, Pandev izjednačio, a gosti propustili da iskoriste igrača više u poslednjih 20 minuta i izbace domaćina iz trke...

MilanŽestoka borba vodila se na San Siru, ali i na ulicama u blizini stadiona. Milan i Napoli podelili su bodove u derbiju 32. kola Serije A – 1:1, s tim da su gosti zadovoljniji bodom, ali mogu i da žale što nisu iskoristili brojčanu prednost i u direktnom duelu za poziciju koja vodi u Ligu šampiona i izbacili iz trke velikog rivala. Od konačnog ishoda najviše je profitirao Juventus, koji sigurnim koracima gazi ka novom Skudetu.
NerediMetju Flamini je od potencijalnog tragičara do junaka meča prošao više puta tokom nešto više od sat vremena. Francuz je najpre u prvom poluvremenu igrao rukom u svom šesnaestercu, ali je sudija Roki propustio da pokaže na belu tačku, da bi u 30. minutu postigao sjajan gol sa distance. U trenucima dok se slavlje navijača Rosonera stišavalo, Pandev se potrudio da ih potpuno smiri u 33. minutu i na poluvreme se otišlo egal. Onda je Flamini opet stupio na scenu u 72. minutu, kada je sa dve noge startovao na Zunigu i zaradio crveni karton, tako da je ostavio sagrače na cedilu. Kavani i drugovi nikako nisu uspevali da iskoriste igrača više, tako da su propustili veliku šansu da pratioca i konkurenta ostave na više od četiri boda razilke…

Inače, uvertiru derbija napravili su navijači Rosonera, koji su spremili sačekušu za temperametne Napolitance na trgu Anđelo Morati, ali policija je sprečila veće incidente. Došlo je samo do razmene kamenica i flaša, međutim, sve je prošlo bez povređenih osoba.