""
""

Žezus ponovo bez milosti prema Benfici! Kartoni, golovi, tuča i pobeda Sportinga u kupu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.15. | 23:48

Do ovog leta Žorž Žezus bio je miljenik navijača Benfike, ali sada kao trener Sportinga nema milosti prema Orlovima. Gde ih vidi, tu ih dobije. Tako je bilo i večeras kada je Sporting na svom terenu posle produžetaka savladao najvećeg rivala sa 2:1 u šesnaestini finala kupa Portugalije.

U meču nabijenom tenzijom, gde su viđena dva crvena i 10 žutih kartona, Lavovi su uz mnogo muke “izboksovali“ trijumf, treći ove sezone nad Benfikom.

Stručni štab i uprava Benfike verovatno će imati dosta prigovara na račun suđenja, pošto je njihov tim utakmicu završio sa dva igrača manje. Ederson je pocrveneo u 64, a Samaris u 114. minutu.

Uprkos tome, jasno je da je Sporting ove sezone bolji rival od Benfike, a večeras im je trijumf doneo raspoloženi i snalažljivi Islam Slimani pogotkom u 112. minutu.

Tražili su posle toga u jednoj situaciji igrači Benfike, ali je sudija odmahnuo rukom. Umalo je po završetku meča došlo i do tuče igrača na sredini terena, ali je Žezus ipak smirio situaciju.

A utakmica je počela tako dobro za Benfiku koje je iz kontrapada u šestom minutu povela golom grčkog napadača Kostasa Mitroglua.

Adrijen Silva je u smiraj prvog poluvremena iskoristio jedan odbitak i smušenost odbrane Benfike i zakucao loptu u mrežu. Ovaj detalj najavio je preokret Sportinga, ali verovatno niko od domaćih navijača nije mislio da će morati da čeka do 112. minuta na novo slavlje.