""
""

Žinjak je ponovo bio mnogo jak! Sent Etjen pokorio Korziku, Krasić igrao samo poluvreme

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.02.14. | 21:50

Jedan ali vredan pogodak najboljeg golgetara na Velodromu protiv Lorijana – 1:0, Monpelje u seriji od osam mečeva bez poraza

Marselj je ponovo na četvrtom mestu francuske Lige 1 i to zahvaljujući pogotku Andrea Pjera Žinjaka osam minuta pre kraja utakice protiv neugodnog Lorijana – 1:0 (0:0).

Muke domaćih navijača na Velodromu ponovo su bile izuzetno teške i naporne, pošto puleni Žozea Aniga nikako nisu uspevali da nadmudre borbenog rivala, koji je preko Abubakara i Aliadijera često pretila iz kontranapada.

Sa druge strane, prilično neuspešno pokušavali su Aju, Žinjak i Tavon.

Kada se ušlo u poslednjih 15 minuta meča izgledalo je da domaćin neće slomiti otpor Lorijana, ali je još jednom  spasonosni pogodak postigao bivši golgeter Tuluza, kojem je ovo bio 12 pogodak u sezoni.

Bastija je pretrpela drugi vezani poraz na Korzici. Posle Monaka, bodove sa stadiona Arman Kesari odneo je i Sent Etjen, koji je slavlje najavio golom Brazilca Brandaoa, a overio u nadoknadi susreta autogolom Harea. Miloš Krasić igrao je samo prvo poluvreme za domaći sastav.

Nemanja Pejčinović zbog povrede nije bio u sastavu Nice, dok je Monpelje nastavio sjajnu seriju od osam mečeva bez poraza u prvenstvu, čime se još više udaljio od opasne zone.

LIGA 1 - 26. kolo

Monako - Rems 3:2 (1:0)