"Veliki povratak Kirijakosa Papadopulosa"

Životne lekcije Kirijakosa Papadopulosa: Nikad ne odustaj! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.03.15. | 19:25

Paderborn dugo odolevao Bajeru, ali je poklekao posle prvog gola stamenog Grka još od septembra 2012. godine

Veliki povratak Kirijakosa PapadopulosaVažio je za jednog od najtalentovanijih mladih igrača, možda i štopera sa najvećim potencijalom u Evropi, ali su teške povrede usporile njegov razvoj, pa čak pretile i da mu prevremeno okončaju karijeru. Kirijakos Papadopulos se nije dao. Izdržao je sve nedaće i večeras na koncu 24. kola Bundeslige pogurao Bajer iz Leverkuzena do pobede na gostovanju kod Padeborna – 3:0.

Bitan detalj, uprkos tome što Padeborn spada među glavne kandidate za ispadanje u Cvajtu, pa pobeda Aspirindžija i ne spada u senzacije. Bajer ipak više od tri meseca nije spojio dve pobede. Sada jeste. A vrlo lako je mogao da ostane bez celog plena. Paderborn se odlično branio.

Sve do kobnog 73. minuta. Gonzalo Kastro je tada u srce kaznenog prostora poslao sjajnu loptu iz slobodnjaka, a Papadopulus se snašao i glavom matirao Lukasa Kruzea. Nikakvo remek delo, ali mnogo važan gol. I za Bajer i još više za 23-godišnjeg Grka. Njegov prvi ligaški gol još od septembra 2012. godine. Proleće te sezone propustio je zbog operacije kolena. Tokom proteklog takmičarskog ciklusa odigrao je samo 83 minuta u Bundesligi. U međuvremenu je dres Šalkea zamenio opremom Bajera, a sada se zahvalio upravi Aspirindžija što je uprkos paklu kroz koji je Papadopulos prolazio verovala u njegove kvalitete.

Sve je bilo lakše posle toga. U 84. minutu sve je bilo i gotovo. Maestralna akcija nekoliko gostujućih igrača, Gonzalo Kastro se opet našao u ulozi pakera, a Hjong-Min Son je hladnokrvno krunisao divnu kombinaciju. Kao na igrici. U sudijskoj nadoknadi još jedan gol Korejca. Šlag na tortu. Umesio ju je Papadopulos.