"Duel Beljića i Petkovića"

Zmajevi zapalili Rajkovićevu mrežu, Zvezdi samo bod protiv Voždovca (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 04.10.14. | 19:55

Crveno-beli mogli samo do 2:2 u osmom kolu Superlige. Velika prilika za Partizan

Duel Beljića i PetkovićaSedam utakmica držala se odbrana Crvene zvezde na čelu sa Predragom Rajkovićem da bi se večeras koncepcija Nenada Lalatovića raspala. Voždovac je u osmom kolu Superlige pokazao da nezasluženo boravi na začelju tabele i pred 10.450 ljudi na stadionu srpskog šampiona izborio velikih 2:2.

Zoran Milinković tačno je znao šta želi i kako da ideju sprovede u delo. Parkirao je autobus ispred gola Nemanje Supića, ali je njegov tim kao po komandi ubacivao u petu brzinu kada mu je rival otvarao prostor za napad. Uljuljkani u statističkom podatku da su defanzivno najbolji u ligi domaći su podbacili u odbrani.

Prvi put već u sedmom minutu kada su nemo posmatrali kako centaršut Stefana Babovića preleće kazneni prostor Zvezde i pada na nogu usamljenog Nenada Injca na suprotnoj stativi. Ugurao se 29-godišnji napadač, Milinkovićev as iz rukava koji je u prvoj postavi zamenio Obioru Oditu,ispred Marka Petkovića i sa nekoliko metara ćušnuo loptu u nebranjeni deo mreže. Prvi gol koji je Rajković primio posle 637 minuta prvenstvene bitke u ovoj sezoni.

Gol Voždovca primorao je aktuelnog šampiona da svim silama krene u napad što je isprva delovalo kao siguran put ka preokretu, ali su ataci domaćina postajali sve jaloviji kako je utakmica odmicala.

Istina, u 20. minutu Đorđe Despotović i Darko Lazović su uspeli da nasankaju poslednju liniju Voždovca i izbace Zvezdino “šunjalo“ Nenada Gavrića samog na suprotnoj stativi, pa se činilo da će stvari brzo doći na svoje mesto posle gola za izjednačenje.

Ispostavilo se, ipak, da su propuštene prilike u tom periodu skupo koštale crveno-bele. Voždovac se brzo “utegao“ pa je postajalo sve teže pronalaziti rupe u njegovoj odbrani.

Sa druge strane, napadačka orijentacija Lalatovićevih izabranika ostavljala je dosta prostora za kontre Zmajeva. Posle jednog ispucavanja Nemanje Supića greška Nikole Mijailovića, koji je promašio ceo fudbal, omogućila je Nikoli Beljiću da  izleti sam pred nemoćnog Rajkovića i gostima donese novu prednost.

Takođe, i mir u igri, koji je smirenom igrom dodatno ulivao Babović. Zvezda je, pak, bila sve nervoznija, iako je uspela u osnovnoj nameri – da na vreme postigne gol za 2:2. Uz dosta sreće učinio je to Mijailović posle čijeg se šuta u 50. minutu lopta odbila o Todora Petrovića i prevarila Supića.

Umesto da iskoristi taj momenati pojača nalete Zvezda je – stala. A Voždovac polako bivao sve sigurniji. Da je bio malo smeliji i u završnici možda je mogao i do trećeg gola. Ali, odbrana gola bila je prioritetan cilj Zmajeva. Uspešno izvršen.

Voždovac je, doduše, ostao u opasnoj zoni, ali je Partizanu uručio sjajan poklon za 69. rođendan crno-belog sportskog društva. Partizan je sada na dva boda iza Crvene zvezde, ali sa dve utakmice manje. Već na nedeljnom gostovanju u Lučanima crno-beli bi mogli do liderske pozicije u slučaju pobede. I opet će imati duel sa OFK Beogradom "u džepu".

CRVENA ZVEZDA – VOŽDOVAC 2:2 (1:2)