""
""

Zna se ko je Tata tamo gore! Danci naljutili Ibrakadabru (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 17.11.15. | 22:36

Sa dva gola od kojih je drugi bio spektakularan, Zlatan je ubio sve nade Danaca koji su se fanatično borili do kraja i uspeli da izbegnu poraz, ali ne i eliminaciju

Teško da za nekog Šveđanina može biti slađe od ovoga! Švedska ide preko Danske na EP u Francuskoj, a remi od 2:2 u revanš meču baraža je satkan od majstorija Zlatana Ibrahimovića. Ibrakadabra je po zna koji put pokazao da je najbolji fudbaler u istoriji Švedske...

Šveđani su pobedu iz prvog meča potvrdili remijem u Kopenhagenu do kojeg je domaćin došao posle 0:2 kada je sve bilo kasno. Dancima ostaje da se pitaju kako su došli su u situaciju da se čupaju u baražu, a dozvolili su da se ispred njih kvalifikuje Albanija koju nijednom u dva meča nisu savladali.

Prozivali su Danci uoči meča Šveđane, na meti je posebno bio Ibrahimović kojeg su tabloidi ismevali, ali im večeras nije bilo smeha dok su ga gledali kako demonstrira silu nad njihovom reprezentacijom. As Pari Sen Žermena je sa dva gola ubio sve nade popularnih Dinamitaša.

Krenuo je domaćin ofanzivno i stihijski prema golu Švedske, pogodio okvir gola u uvodnim minutima utakmice, ali je Ibrahimovićevo ime prvo ispisano na emaforu. Sjajni napadač se iščupao iz zagrljaja Simona Kjera posle kornera i majstorskim udarcem iz teške pozicije načeo Dance.

Još agresivniji su Danci bili  udrugom poluvremenu, pokušavali na sve načine da se vrate u meč i ožive šanse o plasmanu u Francusku, ali im je Ibra još jednom presudio. Spektakualrnim golom iz slobodnjaka u 76. minutu je rešio sve dileme.

Dancima su tada bila potrebna četiri gola, ali su fanatičnom upornošću ipak uspeli da postignu dva komada. Jusuf Poulsen i Janik Vesetgard su sprečili poraz, ali ne i eliminaciju svog tima. Na EURO ide bolji tim. Bolji za klasu zvanu Zlatan Ibrahimović. Čudesni Ibrakdabra je postigao čak 11 od poslednjih 15 golova Švedske u ovim kvalifikacijama i Šveđani će najviše zahvaljujući njemu igrati na petom uzastopnom EP.