""
""

Zvezda dobila rivala u Ligi Evrope! Dejvid Džejms 18. jula stiže na Marakanu!

Vreme čitanja: 2min | čet. 11.07.13. | 22:12

Islandski IBV golom u 90. minutu iz penala obezbedio prolaz u drugo kolo kvalifikacija

Crvena zvezda je dobila rivala u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope! I pored lošeg rezultat u prvom meču (1:1) na svom terenu, islandski IBV je uspeo da eliminiše HB Toršavn, pošto je u gostima slavio rezultatom 1:0.

Gol odluke u 90. minutu postigao je Arnar Bergson i to iz penala, što znači da su sekunde delile Farane od velikog iznenađenja i prolaska u drugu rundu.

Proalskom Islađana otlonjena je još jedna dilema: Crvena zvezda će prvi meč u novoj sezoni igrati kod kuće 18. jula, a revanš meč zakazan je za 25. istog meseca na Islandu.

Poznato je da je najveća zvezda ekipe IBV legendarni golman reprezentacije Engleske Dejvid Džejms. Čuvar mreže koji je branio za Liverpul, Aston Vilu, Mančester Siti i još nekoliko engelskih klubova biće ujedno i najveća prepreka crveno-belima. Ipak, da bi srpski klub trebalo maksimalno ozbiljno da shvati ovog rivala govori i podatak da su uz Džejmsa tu još petorica (doduše anonimnih) Engleza, odnosno reprezentativac Ugande Toni Maveje.

Zvezda nikada u svojoj istoriji nije igrala u evrokupovima protiv nekog kluba sa Islanda, međutim, to svakako ne bi trebalo da predstavlja neki naročit problem Beograđanima, koji u ovaj dvomeč ulaze kao veliki favoriti.

IBV je u tri navrata bio šampion svoje zemlje, poslednji put 1998, kada je uzeo i duplu krunu, ali značajni rezultat u Evropi nikada nije napravio.

Da podsetimo, Crvena zvezda u trećem kolu kvalifikacija neće biti povlašćena, pa je već od naredne runde očekuju neuporedivo snažniji rivali.

(foto: Action Images)