AFRIKA: Tri promašena penala u Kairu za 15 minuta, Zamalek slavio u dubokoj nadoknadi

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.05.21. | 23:16

Pogledajte pregled nekih utakmica koje su odigrane na afričkom kontinentu

NAJROBI SITI – SOFAPAKA 3:0 (3:0)

(Fudbal, Kenija 1)

Većina najzanimljivijih i najznačajnijih stvari u prestonici Kenije dogodilo se u prvom poluvremenu. Već do 16. minuta domaćin je imao dva gola prednosti, na isteku 30. Juma je propustio priliku da sa bele tačke prepolovi zaostatak, zbog čega je njegov tim vrlo brzo kažnjen. Koji sekund pre odlaska na odmor, Aigba je zaradio crveni karton, pa je postalo jasno da nema povratka za goste.

BUGESERA – POLIS 2:1 (1:1)

(Fudbal, Ruanda 1)

Po jedan gol na obe strane tokom prvog dela igre nagovestili su neizvesnu borbu u nastavku. Tako je i bilo. Rezultatski egal trajao je sve do sudijske nadoknade kada je Nijandvi doneo Bugerei sedmi trijumf u poslednjih 11 međusobnih okršaja sa Policajcima.

DŽENEREJŠN FUT – PIKIN 4:1 (3:0)

(Fudbal, Senegal 1)

Pikin je do večeras bio u seriji nepobedivosti od osam utakmica uz čak sedam pobeda, ali je osetio snagu Dženerejšn futa. Već na poluvremenu bilo je 3:0 za goste i pitanje pobednika bilo je rešeno. Prvi minut drugog dela Dijuf je iskoristio za još jednu loptu u mreži Pikina, a počasni pogodak stigao je u 70. zahvaljujući Dijalou. Zanimljivo, ovo je bio okršaj druroplasiranog i trećeplasiranog tima senegalske elite.

DAKAR – DIJAMBAR 1:1 (1:1)

Uglavnom su u poslednje vreme i jedni i drugi igrali nerešeno u prvenstvu i ništa se nije romenilo u večerašnjem duelu. Dakar jeste bio blagi favorit i uspeo da povede, ali mu to nije bilo dovoljno jer je u 40. minutu Boje postavio konačnih 1:1. Treći uzastopni meč ovih rivala u kojem oba tima postižu bar po gol.

ZAMALEK – EL MASRI 3:2 (1:1)

(Fudbal, Egipat 1)

Kakva utakmica i kakva završnica Zamaleka. Favorit i lider egipatske elite se mučio protiv trećeplasiranog tima, nakon pola sata igre uspeo da izjednači i poništi gol koji je primio već u drugom minutu, a do kraja poluvremena je El Masri promašio dva penala, a Zamalek jedan. Domaćin je zatim poveo u drugom delu, El Masri izjednačio ovoga puta, ali nije izdržao u nadoknadi. U osmom minutu sudbinu mu je zapečatio Sajed pa Zamalek sada ima 13 bodova više od drugoplasiranog Al Ahlija, koji doduše ima pet utakmica manje.