Ajaks i Viljareal su prejaki: Tadićeve kifle fatalne za Lil, Moreno kaznio Bikove (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 25.02.21. | 20:56

Kopljanici i Žuta podmornica u odmini finala

Ajaks i Viljareal su još dva favorita koja nastavljaju takmičenje u osmini finala Lige Evrope. Oba tima su imala kapital sa gostovanja iz prvih mečeva, imali periode mučenja večeras ali su na kraju pokazali klasu i pobedama overili mesta među 16 najboljih u Ligi Evrope.

Ajaks je posle srećne pobede od 2:1 na gostovanju, večeras identičnim rezultatom na svom terenu savladao lidera francuskog šampionata Lil. A još jednu odličnu partiju je pružio Dušan Tadić koji je učestvovao u akcijama kod oba gola Kopljanika.

Nije dobro počelo po Ajaks večeras pošto je Lisandro Martinez već u četvrtom minutu morao da izbacuje loptu sa gol-linije. Potom je Renato Sančes zapretio Stekelenburgu i onda je skoro niotkud došlo vođstvo Ajaksa. Dušan Tadić je idealno centrirao na peterac a Davi Klasen se dobro snašao i iako među najnižima je glavom zatresao mrežu.

Imao je Lil preko Vee odmah šansu za izjednačenje, ali je i Ajaks imao šansu za 2:0 posle Renšovog pokušaja. Otvorio je Lil bolje i drugo poluvreme, bio opasniji, a potom je Ajaks propustio prilike da reši utakmicu preko Tadića i Neresa. Lilova nada se ukazala u 75. minutu kada je Martinez naivno gurnuo Dejvida i skrivio penal. Jazidži je pogodio sa bele tačke i vratio Lil u igru. Međutim, Ajaksova klasa je ipak došla do izražaja. Još jednom je fenomenalno centrirao Tadić, Brobi se poklonio i spustio loptu Neresu praktično na gol-liniju. Brazilcu je ostalo samo da ćušne loptu u mrežu...

Viljareal je u krizi u domaćem prvenstvu, ali u Evropi je preiskusan da ne prokocka prednost od 2:0 sa gostovanja. Pogotovo što ih trenira Unaj Emeri koji je Ligu Evrope osavajao čak tri puta. Viljareal nikada u istoriji nije eliminisan u Evropi kada je dobio prvu utakmicu. Tako je bilo i večeras protiv Salcburga koji se ponadao kada je poveo ali je završeno 2:1 za Špance. Uz onih 2:0 iz Austrije, Viljareal je komotno prošao dalje.

Početak je bio šokantan i zabrinjavajući za Žutu podmornicu. Golman Rulji je kardinalno pogrešio u 14. minutu i dodao loptu do Dake koji je munjevito reagovao i asistirao Beriši za vođstvo Austrijanaca.

Ubrzo potom je Daka prvo imao sjajan pokušaj makazicama, a onda zicer koji je zamalo promašio. Potom je i Aronson bio u šansi. Viljareal je morao da se uozbilji i uspeo je da izjednači u samom finišu poluvremena. Praktično iz prve prave šanse. Trigeros i Alakser su povukli kontru koju je Đerar Moreno krunisao golom posle sjajnog lažnjaka.

Primljeni gol je ubio entuzijazam gostiju ali im se tračak nade ukazao u 58. minutu kada je Kapu igrao rukom i skrivio penal. Međutim, VAR je poništio penal. Probao je Salacburgov trener Džesi Marš izmenama da doda gas ali je jedan od rezervista Luka Sučić promašio najbolju šansu za Bikove u drugom poluvremenu i slomio im je duh... Na kraju je Moreno iz penala stavio tačku na prolaz i overio pobedu.