Ibrahima Sangare (©Reuters)

Ajndhoven video hitac od 170 kilometara na sat, PSV i Ajaks rutinski do polufinala Kupa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 02.03.23. | 23:02

Gol Ibrahima Sangarea obeležio veče u Holandiji

Poznati su svi polufinalisti Kupa Holandije. PSV i Ajaks opravdali su uloge favorita u četvrtfinalu i pridružili se Fajenordu i Spakenburgu koji su u sredu obezbedili mesta međa četiri najbolja tima.

PSV je u četvrtfinalu pred svojim navijačima u Ajndhovenu savladao ADO Den Hag (3:1), a rutinski pobedu Filipsovaca obeležila je raketa koju je ka golu gostiju lansirao Ibrahim Sangare. Vezista iz Obale Slonovače je početkom drugog poluvremena sa ivice šesnaesterca ispalio neodbranjiv hitac, koji je, ako je verovati Tviter nalogu holandskog velikana, išao brzinom 170 km/h! U tom slučaju Sangareov udarac je prema dostupnim podacima šesti najbrži u istoriji fudbala...

Ekipa Ruda van Nistelroja je još u prvom poluvremenu rešila pitanje pobednika. Johan Bakajoko je u 12. minutu sa ivice šesnaesterca pogodio iz dosta teške pozicije za vođstvo domaćina (gol pogledajte OVDE), a Gus Til ga desetak minuta kasnije duplirao. Sangareov pogodak početkom drugog dela samo je otklonio sumnje oko potencijalnog povratka gostiju. I mada je ADO uspeo da smanji zaostatak samo dva minuta posle trećeg primljenog gola, snage da zakuva utakmicu na Filips stadionu nije imala.

Ajaks je takođe bez ikakvih problema savladao De Grafšap - 3:0 (2:0). Džon Hejtinga je gostovanje drugoligašu iskoristio da pojedine startere odmori (Dušan Tadić meč počeo na klupi), ali se to nije osetilo u igri amsterdamskog velikana. Ajaks je baš kao i PSV utakmicu rešio u prvih 45 minuta. Horhe Sančez je u 12. na atraktivan način doneo prednost gostima (gol pogledajte OVDE), a Stiven Bergvajn je u 26. duplirao (gol pogledajte OVDE). U završnici meča trijumf je prolaz u polufinale je potvrdio Brajan Brobi.