Karlo Ančeloti (©Reuters)

Ančeloti: Kilijan i Vini se sami rotiraju kada osete potrebu; moramo da igramo bolje u odbrani

Vreme čitanja: 3min | pon. 19.08.24. | 00:34

Utisci italijanskog stručnjaka nakon remija Real Madrida i Majorke

Razočarao je Real Madrid svoje navijače na startu Primere. Umesto unapred uračunate pobede, na Balearskim ostrvima viđen je remi sa Majorkom (1:1). Po prikazanoj igri - zaslužen, a malo je nedostajalo i da domaćini upišu pobedu. Da su bili prisebniji u poslednjim minutima utakmice, mogli su izabranici Jagobe Arasatea do još većeg iznenađenja.

S obzirom na to da je Real evropski i španski prvak, da je pre nekoliko dana glatko savladao Atalantu u mečeu UEFA Superkupa (2:0) i da je u startnoj postavi imao dugo čekano pojačanje, jednog od najboljih napadača sveta, Kilijana Embapea, malo ko je mogao da pretpostavi da se gosti neće vratiti u Madrid uspešno obavljenog posla. Posebno ne nakon što su poveli sjajnim golom Rodriga u 13. minutu i imali kontrolu nad utakmicom u prvom poluvremenu. Ipak, nedugo po povratku sa odmora Majorka je stigla do svog sedmog kornera, nakon kog je centaršut Danija Rodrigeza u pogodak pretvorio Vedat Murići.

Očajno su Madriđani branili taj prekid, a probleme su imali u još nekoliko situacija do kraja meča. Uglavnom na kontre domaćeg tima.

"Dobro smo počeli utakmicu, imali smo prednost, a mogli smo i do drugog gola. U drugom poluvremenu nam je nedostajalo ravnoteže u igri. Čak smo mogli i da izgubimo utakmicu jer nismo imali potreban balans. Mi smo napadačka ekipa, ali zato je bitno da u odbrani budemo jednako dobri. Taj balans između linija je ključna stvar", istakao je Karlo Ančeloti posle utakmice.

Trofejni strateg je naglasio da nije zadovoljan osvojenim bodom.

"I prošle sezone smo imali neke nerešene utakmice, ali sam uglavnom mogao da budem zadovoljan tim bodom. Večeras nisam. Mislim da smo mogli mnogo više da uradimo i ne želim izgovore. Morali smo da budemo odlučniji i da više želimo pobedu. Moraćemo da izvučemo pouke iz ove utakmice jer nam je ukazala na probleme koje imamo. Do balansa u igri se dolazi samo kada svi igrači razmišljaju isto. Ako smo u situaciji da treba povratiti posed, to je moguće samo kada ceo tim razmišlja na isti način. Ne može neko da misli da je to problem samo onih u napadu ili samo veznog reda ili odbrane. Večeras ekipa nije uspela da prepozna šta je bio ključni aspekt i da moraju svi da misle na isti način. Bili smo dobri u napadu, ali je Majorka bila bolja u odbrani i zato je nerešen ishod ravnopravan", konstatovao je Ančeloti.

Večerašnjom utakmicom Kilijan Embape se upoznao sa španskim prvenstvom. Na prvu šansu čekao je sve do pola sata pred kraj, a potom je imao još dve solidne prilike za pogodak. Mnogo bolje je igrao u drugom poluvremenu tokom kog je često menjao mesto sa Vinisijusom i izvlačio se na levo krilo, dok je Brazilac ulazio u sredinu, ali nije uspeo da debituje u Primeri golom.

"Njih dvojica povremeno menjaju mesta. Nekada Kilijan igra unutra, a nekada Vini. Ne postoji određen plan, već to zavisi od njihovog osećaja", objasnio je Italijan.