(©Reuters)

Avai kao nikad do sad: Najbolji start u istoriji kluba

Vreme čitanja: 2min | uto. 10.05.22. | 03:08

Plavo-beli pobedili Kuritibu – 2:1

Veče za pamćenje u Santa Katarini. Avai samo što je iz druge lige došao u prvu, ostvario je najbolji start u Seriji A u 99 godina dugoj istoriji kluba.

Plavo-belima je za taj interni rekord bila potrebna pobede nad dojučerašnjim saborcima u drugoj ligi, ekipom Kuritibe i uspeli su da je ostvare. I to uz preokret – 2:1.

Avai je sada u samom vrhu tabele brazilske Serije A, mada je sezona još „mlada“, daleko od toga da je sigurno da svetla budućnost čeka ovu ekipu. I dalje je osnovni plan da se izbori opstanak, da bi se vek postojanja sledeće godine slavio kao deo elitnog ranga.

Tvrd meč odigrali su doskorašnji drugoligaši u Santa Katarini. Prvo poluvreme završeno je bez golova i bez mnogo velikih šansi, a onda su prvi „zapucali“ gosti. Kuritiba je povela golom Igora Paišaa u 52. minutu. Egidio je uradio pola posla, šutirao iskosa, golman domaćih kratko odbio fudbal, pravo na nogu Paišau.

Krenuo je Avai u totalnu ofanzivu, nervoza je počela da drma njegove redove, otud promašaji nekoliko dobrih šansi, a najbolju je imao Muriki, koji je bio sam ispred golmana i pogodio stativu.

Do potpunog preokreta došlo je sa bele tačke. Oba gola Avai je postigao iz penala. Prvo je bio precizan Bisoli, a onda i Muriki. I tu opet nije bio kraj, jer je Kuritiba krenula na sve ili ništa i umalo došla do boda. Veliku šansu u 90. minutu imao je Paišao, ali je njegov udarac zaustavljen na gol-liniji.

BRAZIL 1 – 5. KOLO