Vreme čitanja: 2min | sub. 07.08.21. | 19:33

Evo pregleda najzanimljivijih mečeva sa azijskog kontinenta

ČONBUK – DAEGU, 2:1 (1:0)

(Fudbal, Južna Koreja 1)

Derbi 23. kola prvenstva Južne Koreje pripao je domaćinu koji je uspeo da iskoristi lošu formu rivala i pobedom preuzme drugu poziciju. Vodeći pogodak za Čonbuk postigao je Gustavo iz penala u 15. minutu, a minimalna prednost domaćina bila je na snazi do 46. minuta kada je Seon Min udvostručio prednost. Nade gostiju podgrejao je Edgar golom u 59. minutu, ali se Daegu ipak na kraju sa gostovanja vratio praznih šaka.

ULSAN – GANGVON 2:1 (1:0)

Lider šampionata upisao je 12. pobedu u 23 susreta savladavši Gangvon u veoma zanimljivom susretu. Iako je Ulsan trasirao put do pobede golom u 42. minutu golom Dong Gjeonga, neizvesnost je vratio Jae Van pogotkom u 79. minutu. Ipak, nada gostiju trajala je samo dva minuta, a ugasio je Dong Jun golom za konačnih 2:1. Ulsan je pobedom iskoristio poraz Daegua da uveća prednost u odnosu na konkurente iz vrha tabele.

TERANGANU – PAHANG 2:0 (2:0)

(Fudbal, Malezija 1)

Teranganu je pobedom nad Pahangom nastavio poteru za liderom šampionata, a pitanje pobednika rešeno je u samo 24 minuta. Vodeći pogodak postigao je David u 12. minutu, dok se potom u strelce upisao i Halim Faisal te su crno-beli 11. put u sezoni odneli ceo plen.

KUALA LUMPUR – PETALING JAJA 1:0 (1:0)

Jedan gol bio je dovoljan da Kuala Lumpur prekine niz od četiri remija i nanese treći uzastopni poraz Petalingu. Gol odluke viđen je u 31. minutu a postigao ga je Paul Žosue. Pogodak Brazilca doneo je domaćinu petu pobedu u sezoni, dok su gost sedmi put ostali praznih šaka.

LOKOMOTIVA TAŠKENT – AGMK 1:1 (0:0)

(Fudbal, Uzbekistan 1)

Veći deo duela u Taškentu protekao je bez previše uzbuđenja, međutim četiri minuta u završnici bila su dovoljna za sijaset uzbuđenja i dva gola. Domaćin je pogotkom Amonova u 85. minutu načeo rivala, ali je drugoplasirani tim izbegao poraz ekspresnim odgovorom Boaćija.