Biće ovo još jedna luda sezona u Turskoj… Novajlija bacio šampiona na kolena u prvom kolu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 14.09.20. | 21:14

Istorijska pobeda za Hataj

U jednoj od najzanimljivijih sezona u istoriji turskog šampiona, Bašakšehir je pre nekoliko meseci osvojio prvu titulu prvaka. Klub iz predgrađa Istanbula je već dugo godina u vrhu turskog fudbala i bilo je pitanje trenutka kada će se popeti na tron.

A da li će ga i odbraniti, to ćemo saznati u toku još jedne lude sezone koja je počela. Ako se po jutru dan poznaje, opet nas očekuju neverovatni rezultati u turskoj Super ligi. Jednostavno, tamo svako može da pobedi svakoga i to je na svojoj koži već u prvom kolu osetio aktuelni šampiona.

Novajlija u ligi Hataj je debitovao u elitnom rangu truskog fudbala pobedom nad Bašakšehirom od 2:0. Lepši debi nisu mogli da zamisle…

Iako je Bašakšehir zadržao skoro ceo tim od prošle sezone, novajlija sa juga Turske je pripremio sjajnu startegiju kojom je nadmudio goste. Prepustili su im posed lopte, a onda iz kontranapada tražili svoju šansu. Dočekali su je u 36. minutu. Strelac je bio Francuz Ilga kojem je u kontranpadau sjajno asistirao bivši napadač Mančester Junajteda Mame Biram Dijuf. Ilga je predriblao golmana Babačana i postigao istorijski gol za Hataj.

Iako su gosti sve više pritiskali kako je meč odmicao, bolje šanse je imao Hataj i preko Eldera Barbose u 91. minutu prelomio pitanje pobednika posle još jedne munjevite akcije i slabe inetrvencije golmana gostiju.

TURSKA 1 - 1. KOLO