Blickrig Kartahinesa za odbranu trofeja Kupa

Vreme čitanja: 1min | čet. 22.12.22. | 05:54

Eredijano prokockao prednost iz prvog meča

Kostarika ima novog-startog osvajača Kupa! Kartahines je u drugom meču finala savladao Eredijano (2:0) i odbranio trofej koji je osvojio pre sedam godina (nije se igrao od 2015.).

Nije Eredijano uspeo da odbrani prednost iz prvog meča... Uspeli su gosti pre nedelju dana da u nadoknadi preokrenu rezultat i stignu do pobede, ali se pogodak Keneta Serdasa ispostavio veoma značajnim za Kartahines.

Večerašnji domaćin je do novog, šestog trofeja Kupa Kostarike u svojoj istoriji stigao blickrigom u uvodnih pet minuta. Na prepad je Kartahines uhvatio Eredijano pred svojim navijačima. Već u 3. minutu Barantes je istopio prednost gostiju iz prve utakmice, dva minuta kasnije Araja je domaćina približio odbrani trofeja. Bila su to jedina dva šuta fudbalera Kartahine u okvir gola za 90 i kusur minuta.

Eredijano je imao inicijativu, posebno u drugom poluvremenu kada je dve trećine vremena loptu držao u svom posedu, uputio sedam udaraca ka golu rivala, ali do toliko potrebnog gola nije stigao.