
Čelsi nasamario Inter: Palestra u Londonu po formuli 57.000.000 + 3.000.000 evra
Vreme čitanja: 2min | sre. 24.06.26. | 10:40
Pored ozbiljne ponude Plavaca, presudila i plata od 5.000.000 evra, duplo veća od one koju je nudio milanski klub
Došla su i ta vremena kada talentovani bekovi počinju da koštaju kao prvoklasni napadači. Atalanta je iskoristila blesak svog bisera Marka Palestre (21) na pozajmici u Kaljariju i obezbedila obeštećenje od čak 60.000.000 evra. Onda kada je ličilo da će Inter rutinski privoleti mladog fudbalera u svoje redove, Čelsi je nastavio svojevrstan manevar i očas posla kompletirao posao.
Kako javlja poznati transfer guru Đanluka di Marcio, Plavci postigli dogovor sa Boginjom provincije po formuli, na osvnovu koje će klubu iz Bergama platiti 57.000.000 evra, uz bonus od 3.000.000. Tu je i procenat od 10 odsto, koji će pripasti Italijanima od naredne prodaje mladog igrača. Dobro je prošao i Palestra, koji će potpisati petogodišnji ugovor vredan 5.000.000 evra po sezoni.
Izabrane vesti
Di Marcio otrkiva i kako su se dešavale promene u pregovorima oko Palestre. Inter je dugo radio na dovođenju ovog igrača, a u utorak su se čelnici Nerazura sastali i sa njegovim agentom Alesandrom Lučijem, u prisustvu samog fudbalera rođenog 2005. godine, čime su ozvaničili svoju ponudu. Navodi se i da je tokom prethodnih nedelja i Njukasl ponudio igraču platu između tri i po i četiri miliona evra po sezoni. Ipak, to nije ubedilo Palestru, koji je sve vreme davao prioritet Interu.
Međutim, Čelsi je u poslednjih nekoliko sati odlučio je da ubrza proces. Presudan je bio direktan kontakt sa Ćabijem Alonsom, koji je Palestri predočio ulogu koju bi u timu, uz primanja koja su duplo veća od onih koje je nudio milanski gigant.
Di Marcio piše i da je londonski klub konstatantno podizao cifru. Krenulo se sa ponudom od 50.000.000 evra, sve dok nije postignut dogovor sa klubom iz Bergama.
.jpg.webp)




.jpg.webp)


