Čuka plesala, pa zaspala u poslednjem kvartalu: Bogićević dao boje bledom Spartaku

Vreme čitanja: 3min | ned. 28.07.24. | 23:02

Fudbaleri Čukaričkog nisu uspeli da upišu drugu pobedu u sezoni, pošto su remizirali sa Spartakom – 1:1

Ekipa Gorana Satnića nije uspela da upiše I drugu pobedu na startu Mozzart Bet Superlige. Nakon pobede nad niškim Radničkim, igrali su nerešeno sa Golubova uSenti. Iako je Čuka dominirala većinskim delom susreta, ekipa Miloša Kruščića izazli iz drugog takmičarskog susreta u sezoni mnogo srećnija - 1:1

Đorđe Ivanović, koji je bio posebno raspoložen protiv tima u kom je ponikao, doveo je Brđane u prednost, a utisak o igri Spartaka na ovoj utakmici znatno je popravio Bogićević golom u 82. minutu.

Prva prilika viđena je već u šestom minutu, kada je Atule glavom gađao pored Mirkovićevog gola. Odmah na drugonj strani sevnula je i kontra Čukaričkog, koju je završio Lazar Tufegdžić, ali je četvrti sudija signalizirao ofsajd.

Ovakav uvod u utakmicu zavarao je navijače Spartaka koji su pristigli u Sentu, jer se njihov tim u nastavku mahom panično branio. Gosti su pritiskali i obično kroz kratke kombinacije pokušavali da stignu do šesnaesterca Subotičana. Međutim, u nekoliko navrata nedostajao je završni pas, konkretno Stefana Kovača.

Ono što nije pošlo za nogom 25-godišnjem vezisti, jeste kapitenu Dociću, koji je u 26. minutu, nakon duplog pasa proigrao, po gol navalentnog, Đorđa Ivanovića, koji je kaznio svoj bivši klub i doveo ekipu sa Banovog brda do zasluženog vođstva.

Sa druge strane Spartakov napad je delovao poprilično jednodimenzionalno. Akcije Golubova su obično išle po desnom boku, gde su delovali Babić i Todoroski. Kruščić je mogao da bude zadovoljan, načinom na koji je funkcionisala ova srpsko-makedonska veza, ali ne i podrškom preostale osmorice fudbalera, jer su domaći izuzetno retko dolazili u šanse.

Možda je i iznenadila činjenica da strateg Plvh nije posegao za izmenama na pauzi, te se slika u drugom delu nije menjala. Subotičani kao da su se pomirili sa činjenicom da će se igrati uglavnom ispred njihovog gola. Ali problem je što su se izuzetno sporo transforimsali iz odbrane u napad, te je eventualni pogodak iz kontre ostao u domenu teorije.

Dok su Brđani već u prvih 10 minuta drugog dela zapretili preko defanzivaca Stevanovića i Stanković, da bi uskoro i Sambou Sisoko proverio koncentraciju golmana Vulića. Do drugog pogotka na meču I trećeg u sezoni, mogao je i Ivanović, da je u 63. minutu bolje gađao glavom.

Ulazak Stefana Tomovića u igru, kao da je prodrmao domaćina. Imao je momak iz Kruševca dosta motiva da se nadigrava sa bivšim saigračima, što je nekoliko puta i pokazao prodorima po levom boku. Ni u poslednjih 15 minuta Spartakova igra se nije činila ubedljivom, ali su uspeli da stignu do izjednačenja. Prvo su gosti imali priliku za 2:0, ali je Vulić dobro reagovao na udarac Nikčevića, da bi zatim nakon kornera na drugoj strani usledio izjednačujući pogodak Mihajla Bogićevića.