(©Twitter/Reuters)

De Hea debitovao, ali Fjorentinin obraz nije sačuvao; Betis spreman za Ligu konferencije

Vreme čitanja: 3min | čet. 22.08.24. | 22:14

Akademija Puškaš neporažena putuje iz Firence u Rumuniju - 3:3

Vratio se David de Hea među stative posle 446 dana bez takmičarskog fudbala, ali debi na golu Fjorentine trudiće se što pre da zaboravi. Čak triput je savladan bivši golman Mančester Junajteda u remiju Ljubičastih sa Puškaš Akademijom - 3:3. S obzirom na startnu postavu za koju se opredelio Rafaele Paladino, u Firenci kao da su potcenili rivala. Ili im se, nakon dva izgubljena finala od Vest Hema i Olimpijakosa, ove sezone ne igra Liga konferencije.

U protokolu za večerašnji meč nije bilo Nika Gonsalesa, što je donekle razumljivo s obzirom na to da je pred transferom u Juventus, ali među rezervama su počeli Mojze Ken, Ikone, Ambrabat, Biragi, Kuame, Brekalo, Ričardson... Iskoristili su to gosi i brzo poveli sa 2:0. Već u 9. minutu Žolt Nađ je iz penala matirao De Heu, da bi nedugo zatim Mikel Sosijalo duplirao prednost Rumuna.

Uspela je Fjorentina da se trgne i do odlaska na odmor smanji zaostatak preko Sotila, u trećem minutu nadoknade, a onda i da golovima Martineza Kvartre (67) i Kena (75) preokrene. Nije, ipak, to bilo dovoljno Ljubičastima da sa prednošću putuju u Felčut na revanš narednog četvrtka. Situaciju im je otežao Vojčeh Gola pogotkom posle kornera u 89. minutu.

Primoran je bio Paladino da menja u drugom poluvremenu, ali ni ulasci vodećih igrača nisu pomogli da se navijači Fjorentine raduju prvi put ove sezone. Posle 1:1 u Parmi, upisan je novi remi kao briga za evropsku jesen.

Za razliku od Fjorentine, Betis je svoj zadatak obavio rutinski. Ukrajinski Krivbas savladan je na neutralnom terenu u slovačkim Košicama sa 2:0, tako da se mesto u grupi Lige konferencije već nazire za zeleno-bele. Pobedu i lepa dva gola prednosti za revanš doneli su Ezekjel Ćimi Avilja i Rodri golovima u 13. i 62. minutu.

Prošle sezone je klub iz Sevilje prošao grupnu fazu, nakon čega ga je eliminisao zagrebački Dinamo. Videćemo može li Betis ovaj put nešto više u trećem po rangu UEFA takmičenju.

PLEJ-OF ZA LIGA KONFERENCIJE (PRVI MEČEVI)