Dodo i Kuame (Reuters)

De Hea sprečio bruku Viole u Mađarskoj: Peživela gol u 97, dva crvena kartona i otišla u LE

Vreme čitanja: 3min | pet. 30.08.24. | 00:14

Mađarska Puškaš akademija u penal seriji stala nadomak senzacije

Umalo da pukne bruka u Mađarskoj, da Fiorentina, dvostruki uzastopni finalista Lige konferencije ostane bez takmičenja koje voli i ume da igra i završi na stubu strama. Posle 3:3 na Artemio Frankiju Ljubičasti su gostovali Puškaš akademiji koja ih je ozbiljno nadigrala i maltene stavila na rub eliminacije. Ali iskustvo Italijana je presudilo, te su posle 1:1 u 90. minuta, te produžetke bez pogodaka, kroz penale obezbedili sebi jesen u Evropi.

Neverovatno šta je Viola preživela na Pančo areni u Felčutu. Vodila je od 59. minuta golom Mojzea Kena, imala plasman u evropsku C produkciju u džepu, a onda su u nadoknadi vremena krenuli problemi. Luka Ranijeri skrivio je penal i zaradio direktan crveni karton, a Nađ sa kreča pogodio u sedmom minutu sudijskog dodatka i odveo meč u produžetke.

U uvodnim minutima prvog dodatnog perioda igre, defanzivac Pjetro Komuco zaradio je drugi žuti karton i više od 20 minuta u produžecima ekipa Rafaelea Paladina morala je da igra devet na 11. Domaćini su znali da moraju da izbegnu jedanaesterce, stuštili su se ka golu Davida de Hee, uputili čak 11 udaraca, ali je iskusni Španac sa pet intervencija sačuvao Violu.

Zahvaljujući veteranu i nekadašnjem golmanu Mančester Junajteda koji nije imao klub poslednjih godinu dana, Toskana slavi novu evropsku jesen Ljubičastih. A o De Hei se večeras pišu hvalospevi, jer je osim ogromnog doprinosa tokom otvorene igre, blesnuo i u penal seriji. Do četvrte serije svi izvođači su bili precizni, a onda je De Hea skinuo penal Solnokiju i ostavio Biragiju meč loptu. Iskusni kapiten je overio plasman Fiorentine u Ligu konferencije.