Dean Klafurić: Pre crvenog dosuđen je ofsajd... Dešava se

Vreme čitanja: 3min | čet. 22.08.24. | 23:20

„Čestitam mojim igračima na zalaganju, trudu, hrabrosti i viteškoj borbi“, naveo je posle poraza od Makabija strateg Topolčana – 3:0.

Pokušao je Dean Klafurić da iznenadi nekadašnjeg stratega Topolčana, ali mu to nije pošlo za rukom. Njegov tim se u postavci sa pet defanzivaca nije baš branio najbolje, jer je Makabi i pored toga uspeo da pronađe prostor, a sam je sebi pucao u noge zbog dva crvena kartona u prvom poluvremenu. U nastavku mu nije preostalo ništa drugo nego da sve karte baci u odbranu, a u napadu šta bude... Na kraju je odbrana TSC-a uspela da kapitulira samo dva puta pored dva igrača manje, ali se ruku na srce može slobodno reći da je klub iz Bačke Topole već sada pred eliminacijom iz Lige Evrope, ali i pred plasmanom u grupnu fazu Lige konferencije.

Smatra šef struke Topolčana da je na kraju poraz visok rezultat, ali i ne zamera svojim igračima na prikazanom. Žali za prilikom Saše Jovanovića, te smatra da je meč mogao da ode u drugom pravcu. Ističe i da su dva isključenja uticala na tok meča.

„Utakmica je završila našim visokim porazom. Znamo da je to dvomeč, znamo da nas čeka revanš. Čestitam Makabiju na pobedi, ali i mojim igračima na zalaganju, trudu i hrabrosti te viteškoj borbi u nastavku sa dva igrača manje. Mislim da je to bilo jako dobro sa naše strane s obzirom na okolnosti na terenu. Šteta što nije krunisano sve pogotkom Saše Jovanovića, to bi bila nagrada za trud i zalaganje. Neobična utakmica zbog dva crvena kartona pred kraj prvog dela, ti događaji su uticali na tok utakmice jer smo bili deficitarni brojčano. Šteta što do tog momenta nismo bolje realizovali kontre, to nam je bio cilj i taktička postavka. Hteli smo da iznenadimo Makabi iz kontra napada, međutim, nismo to realizovali kako smo priželjkivali“, naveo je Klafurić po okončanju meča.

Prokomentarisao je i šef struke TSC-a crvene kartone njegovih igrača, ali ne smatra da je došlo do kršenja discipline, već da su igrači možda i „izgoreli u želji“.

„Dosuđen je ofsajd, pa je naš igrač isključen, to se događa i u većim utakmicama, i većim takmičenjima od ovoga. Napravili smo dva crvena, ali nismo ih napravili namerno. Naša odbrana je bila izvučena napred i Makabi je odigrao dubinski pas, a on je (Đorđević prim. aut.) u najboljoj nameri reagovao. Igrači žele sve najbolje, i niko namerno ne dobija crveni karton i nije to za preveliku osudu, kritika je samo da se bolje reaguje pre nego što dođe do toga“, podvlači Klafurić.

Bilo je teško pre utakmice pretpostaviti u kojoj će formaciji TSC da izađe na teren, pa se videlo da je u fazi odbrane najistureniji igrač bio vezista Mihajlo Banjac. Objasnio je trener Topolčana takvu odluku, i koja je ideja bila iza toga.

„Bila je ideja da Banjac stoji kao najistureniji u fazi odbrane, a da Ćirković i Jovanović izvuku kontre, a da Banjac kao igrač koji zadržava loptu distribuira ih napred, da bi potom uključio pomenut dvojac u akciju. Tako smo došli u neke situacije za neke kontra napade, ali ih nismo realizovali. Bilo je tehničkih grešaka zbog terena, i zbog fudbalera Makabija koji su dobro branili prostor“, naveo je Dean Klafurić.

Iako je rezultat bio visok, smatra šef stručnog štaba Plavih lavova da još nije gotovo, i da narednih 90 minuta može da donese preokret.

Ne predajemo se, iznenađenja su moguća i smatramo da u Bačkoj Topoli sa ovakvim pristupom možemo iznenaditi Makabi“, rekao je na kraju obraćanja novinarima Klafurić.