Dejan Joveljić

Dejan Joveljić s dva penala sprečio senzaciju u Kupu SAD

Vreme čitanja: 2min | čet. 12.05.22. | 08:52

La Galaksi u osmini finala

Trećeligaši iz Kal junajted Strajkersa odmah su pokazali favorizovanom rivalu da nisu poneli belu zastavu na teren. Ali Dejan Joveljić je imao drugačije planove. Bivši napadač Crvene zvezde je sa dva gola poveo LA Galaksi do preoketa i pobede od 3:2 za plasman u osminu finala američkog Kupa.

Oba gola Joveljić je postigao sa penala. Prvi u 45. minutu je i iznudio. Drugi je u 83. minutu pretvorio treći gol Galaksija. Navikao je on i na veći pritisak u Evropi i noge su ostale mirne kad se lomilo.

Džaba Strajkersima gol za 1:0 u 20. minutu. Džaba i utešni pogodak u 88. Dovoljan je bio samo za neizvesnu završnicu, ne i za senzacionalno iznenađenje. Joveljić je, uz pomoć Ovena Lambea, koji u Galaksiju igra na kratkoročnoj pozajmici, utabao timu iz Los Anđelesa put do pobede.

Naterali su nas da se oznojimo. Korisno za momke kojima su bili potrebni takmičarski minuti. Izazvali su nas“, rekao je trener Galaksija Greg Vani, koji je na teren poslao kombinovani tim u kojem nije bilo osmorice igrača koji su u nedelju igrali ligaški meč sa Ostinom.

Daglas Kosta, Rahim Edvards i Čičarito Ernandez nisu bili na raspolaganju. S druge strane, Kal Junajted je u sastavu imao trojicu tinejdžera. Hrabro su se borili.

Žreb za osminu finala Kupa SAD održaće se večeras u popodnevnim časovima. Galaksi bi mogao na LAFC, San Hoze ili Sakramento Repablik.

Joveljićeve penale možete da pogledate OVDE i OVDE.