Derbi nije bio gospodski: Lalina Voša ispljuvala krv za pobedu!

Vreme čitanja: 4min | sub. 26.10.24. | 22:12

Novosađani posle preokreta, uz penal i crveni karton, bolji od Romantičara - 2:1

Večeras je publika na Karađorđu svedočila tome šta Nenad Lalatović donosi Vojvodini. Odgovor je – energiju. Po tome je na kraju krajeva i najpoznatiji impulsivni stručnjak. Na svom povratničkom debiju pred novosadskom publikom, Lalatović je oborio još jedan rekord, barem kada je u pitanju aktuelna sezona Mozzart Bet Superlige. Voša je  prvi put došla, protiv OFK Beograda, do preokreta u ovoj takmičarskoj godini - 2:1. Ponovo su crveno-beli primili gol tek što se lopta zakotrljala sa centra, ponovo je usledila i reakcija nakon odlaska u deficit, ali ovoga puta ona je donela i gol. Stara dama nije klonula duhom ni nakon pauze, pritiskali su goste sa Karaburme i zaslužili taj penal u 86. minutu, koji im je na kraju doneo i tri boda.

I posle lošeg starta na Ubu, ponovo se lakše diše u Novom Sadu. Nisu crveno-beli ni večeras blistali, daleko od toga. Moraće još vremena da prođe kako bi Nenad Lalatović implementirao svoju trenersku viziju u ovu ekipu. Ali ono što se da uočiti, jeste da je Beograđanin uspeo da očvrsne mentalitet svojih igrača. Koji su u ovaj derbi učinili svakakvim, samo ne gospodskim (pripomogli su tome i gostujući fudbaleri). Svaki start je bio u meso i svaki sprint je bio do kraja, to je na kraju sve što traži novosadska publika.

Prošli put kada su Lale bili domaćini, pokleknuli su za svega 15 sekundi. Večeras je OFK Beograd Mozzart Betu trebalo čitavih 30 da povede na Karađorđu. Nakon auta, Ebenezer Anan je uputio oštar centaršut u jedanaesterac crveno-belih, a Gleofilo Flajter se najbolje snašao između štoperskog dvojca Vojvodine svoj šesti gol u sezoni. Ponovo je odbrana Vojvodine ostala nedorečena. Gledali su se međusobno Crnomarković i Korać, kao da nijednom ni drugom nije bilo jasno ko treba da ide na tu loptu, pa su je prepustili napadaču Romantičara.

Ponovo su se Novosađani našli u deficitu već na samom startu. Bio je potreban brz odgovor, kako preko 4.000 navijača na Karađorđu ne bi gledali reprizu duela sa Novim Pazarom. Prvi je kapiten Slobodan Medojević ozbiljno zapretio, kada je pogodio okvir gola u 15. minutu. Svega četiri minuta kasnije konkretniji u svojoj nameri da donese izjednačenje domaćinu, bio bivši kapiten Stare dame – Njegoš Petrović. Još jednom je proradila Vošina afrička veza Seri – Bamidele na sredini i uspela da izbaci nekolicinu gostujućih fudbalera. U nastavku akcije Kejleb Zadi Seri nije imao mnogo poteškoće da doturi loptu do Njegoša, a ovaj iza leđa Balše Popovića za 1:1.

Lale su do isteka prvih 45. minuta mogle i do preokreta. Svega nekoliko minuta nakon izjednačenja, Đorđe Crnomarković je pokušao glavom, dok je na isteku prvih pola sata igre dobro tukao Vukan Savićević, ali je mladi Popović još jednom pokazao da je klasan čuvar mreže.

Ruku na srce i ekipa Sime Krunića je imala svoje šanse nakon polukontri. Flajter je bio blizu da glavom doda još jedan gol na talon, dok se i Nikola Mituljikić nešto ranije našao u šansi.

Edmund Ado je tukao fudbalere Vojvodine nekad propisno, ali u više navrata nepropisno. Svoj prvi žuti dobio je u 56. minutu nakon sukoba sa Petrovićem, nije proteklo ni 10 minuta, a sudija Pavle Ilić nije imao druge nego da 24-godišnjeg internacionalca Gane pošalje u svlačionicu, nakon što je nagazio Medojevića otvorenom kopačkom.

U poslednjih 10 minuta, Lalatović je sve karte bacio na napad, uvođenjem Depua umesto Medojevića. Novosađani su konstantno stizali nadomak šesnaesterca, ali nisu mogli dalje. Sve dok u 83. minutu centaršut Savićevića nije završio na glavi Jusufa Bamidelea, ali je Nigerijac pogodio stativu. Međutim sreća je ipak pogledala Novosađane. Bek Romantičara Anan je proklizao i srušio Andriju Radulovića. Nakon konsultacije sa VAR sobom na belu tačku je pokazao Ilić, a Radulović je doneo konačno slavlje na Karađorđu

VOJVODINA – OFK BEOGRAD MOZZART BET 2:1 (0:1)