(©Reuters)

Đed skinuo Totenhemu glavu s panja, Džonson bacio Koventri u očaj (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 18.09.24. | 23:08

Londonski klub na jedvite jade do četvrtog kola Liga kupa

Trebalo je da bude bajka, a preraslo je u – tragediju. Koventri ne zna šta ga je snašlo. Imao je sve u svojim rukama i – uprskao. Nadigrao je Totenhem, upropastio ga kontrama, sit se ispromašivao, ispustio prednost i ostao bez plasmana u četvrto kolo Liga kupa – 1:2 (0:0).

Ubrzan je puls bio Ejndžu Postekogluu, primili su Spursi gol posle niza njegovih izmena, međutim, dve su – ispostaviće se – bile zlatne. Đed Spens je ušao i skinuo Totenhemu glavu sa panja, da bi Brenan Džonson u nadonadi bacio Koventri u stanje agonije.

Očajni su bili domaći navijači na kraju, jer sve do 88. minuta imali su rezultat koji ih vodi dalje. Imali su Totenhem, razvlačili su ga po terenu, kontranapadima mu zadavali strahovite probleme i iz jednog takvog poveli. Egzekutor je bio Brendon Tomas Asante, no njega teško da će ove noći pristalice Koventrija pomenuti, na usnama će im biti Epron Mejson Klark.

Propustio je dve dobre prilike u završnici, mogao je da reši pitanje pobednika i nokautira Totenhem. Nije i stigla je surova kazna.

Đed Spens bio je prva promena za koju se Ejndž Postekoglu odlučio u drugom poluvremenu. Upravo on je kod izjednačujućeg pogotka pokrenuo akciju, povukao je loptu, ispratio sve i bio nagrađen. Ubacio se, zatresao mrežu, a onda je Totenhem bio poput osica.

I uspeo je da završi posao, da prođe u osnovnom delu utakmice zahvaljujući Brenanu Džonsonu, koji je dobio šansu još u prvom poluvremenu zbog povrede Vilsona Odobera. Totenhem je pritisnuo Koventri na sredini, izgubio je domaćin loptu, a nju je savršeno između linija poslao Rodrigo Betankur. Velšanin je u situaciji jedan na jedan samo trebalo da odabere stranu. Nije pogrešio.