Slavlje fudbalera Crvene zvezde (©MN Press)

Efektan finiš poluvremena: Prvenac Silasa i prva asistencija Maksimovića!

Vreme čitanja: 1min | pon. 23.09.24. | 20:03

Dugo je trajala akcija koju je 17-godišnji vezista zaokružio lukavim proigravanjem za doskorašnjeg ofanzivca Štutgarta i 2:0 posle 45 minuta

Ako su nas ranija iskustva u sportu nešto naučila, onda je to je da nije gotovo dok sudija ne svira kraj, ipak deluje da se fudbaleri Partizana nalaze pred nemogućim zadatkom u drugom poluvremenu, jer je Crvena zvezda materijalizovala bolju igru i vodi sa 2:0!

Efektna je bila završnica aktuelnog šampiona Srbije, jer je u poslednjim sekundama Silas stigao do prvenca u crveno-belom dresu. Dugo se gradila akciju iz koje postignut gol, ali će svaki navijač Crvene zvezde reći da je bilo vredno čekanja. Jer, osim toga što je Silas zabeležio prvi gol, supertalentovani Andrija Maksimović je upisao asistenciju u prvoj utakmici koju igra od starta!

Golobradi 17-godišnjak nije se uplašio veličine utakmice i značaja derbija, već je prvo poluvreme zaokružio lukavim proigravanjem za doskorašnjeg ofanzivca Štutgarta, koji je takođe dobro pročitao situaciju i gađao po zemlji dalji ugao gola Aleksandra Jovanovića.

Zvezda pred nastavak susreta ima otvoren auto-put do prvog trijumfa još od sezone 2015/16!