Ekvador u uraganskom stilu gazi ka Mundijalu, kraj zlatne generacije Čilea (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 08.10.21. | 05:16

Čini se da su Čileanci u bezizlaznoj situaciji

Brazil je 99 odsto na Mundijalu u Kataru, Argentina je takođe na sigurnom putu, a mimo svih očekivanja treća selekcija Južne Amerike je Ekvador!

Popularni Trikolori su do 2002. bili jedna od dve južnoameričke reprezentacije koje nikad nisu igrale na Mundijalima, a sada su na sjajnom putu da igraju na petom od sedam svetskih prvenstava u ovom veku. Kapa dole!

Večeras su uraganskom partijom protiv slabašne Bolivije (3:0) došli do pete pobede i 16 bodova posle 10 od 18 kvalifikacionih kola. Drže treće mesto na tabeli, a u sledećem kolu gostuju još jednom autsajderu Venecueli i mogu da naprave ogroman korak ka odlasku u Katar.

Boliviju su večeras spržili sa tri gola u pet minuta na početku meča...

Majkl Estrada je započeo kanonadu u 14. minutu na centaršut Bajrona Kastilja. Tri minuta kasnije je pogodio Ener Valensija posle dodavanja Mojzesa Kaiseda. U 19. minutu je Valensija drugim golom posle gužve u šesnaestercu gostiju rešio sve dileme oko pobednika. Do kraja su Ekvadorci spustili gas, Bolivijci se trudili da se ne obrukaju i stavljena ja tačka.

Ako se za Ekvador može reći da je na odličnom putu za plasman u Katar, za Čile se može reći da je u gotovo bezizlaznoj situaciji. Čini se da je ovo kraj jedne velike generacije koja je osvojila dve titule prvaka Južne Amerike i zablistala na Mundijalu u Brazilu. Prošlo je vreme Aleksisa Sančeza, Artura Vidala, Klaudija Brava, Maurisija Isle, Garija Medela...

Čile posle 10 kola ima samo sedam bodova, a do kraja je samo osam utakmica. Od direktnog plasmana su udaljeni čak devet, a od baraža sedam bodova. Deluje kao nemoguća misija... Izgleda da im je presudu za neodlazak u Katar večeras potpisao direktni konkurent Peru koji je slavio 2:0 i pobegao Čileancima četiri boda. Nisu ni Peruanci u nekoj baš sjajnoj poziciji ali u sledećem kolu gostuju Boliviji i mogu da se još više približe makar mestu koje vodi u baraž.

Probao je Čile nešto agresivnijom igrom na početku ali je brzo izgubio taj momentum. Jednostavno, Čile je spora i stara ekipa a više nema ni selektore kakvi su bili Bijelsa i Sampaoli. Sve je zrelo za remont. Pogotovo ta čuvena odbrana koja je nekada bila čvrsta kao beton.

Videlo se to i po vodećem golu Perua u 35. minutu kada je Kristijan Kueva došao prvi do lopte između trojice. Peru je posle toga igrao bolje, tečnije, znao je šta hoće i zasluženo došao do drugog gola. Opet je golman Bravo odbranio prvi pokušaj Peruanaca i opet je do odbitka prvi stigao domaći fudbaler. Penja je kaznio odbranu Čilea u 64. minutu i meč je bio gotov...