Fulam demolirao Reding: Paunoviću se ozbiljno drma klupa, Mitrović ponovo u svom elementu

Vreme čitanja: 2min | uto. 11.01.22. | 23:00

Gosti brojali do sedam (7:0) u ubedljivoj pobedi

Uz rezultatski imperativ, svesni da bi ih eventualni novi kiks koštao dragocenih bodova u borbi za Premijer ligu, odnosno opstanak, fudbaleri Fulama i Redinga dočekali su zaostali susret 25. kola, a pritisak koji je nosio značaj utakmice očigledno je bio veći motiv za tim iz Londona imajui u vidu epilog i ubedljivu pobedu na strani (7:0).

Deklasiravši domaćina Fulam je prekinuo niz od pet utakmica bez pobede u Čempionšipu i najubedljivijim slavljem ove sezone napravio važan korak u trci sa Bornmutom, ali i Blekmurnom i Vest Bromvič Albionom.

Bledo izdanje izabranika Veljka Paunovića gosti su umeli da surovo naplate i domionantnom igrom, napumpaju prilično opalo samopouzdanje. Prvi trijumf ekipe sa Krejven Kotidža još od 20. novembra kada su savladali Barnsli (4:1) potpisao je dvostruki strelac Henri Vilson koji je načeo rivala, a zapaženu ilogu imao je i srpski centarfor Aleksandar Mitrović čije su dve lopte u mreži najavile povratak u golgetersku seriju.

Raspoloženi gosti su preko Vilsona provili led u 13. minutu, a prednost je udvostručio Aleksandar Mitrović sa bele tačke u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena iz jedanaesterca.

Prilično bledi domaćin u prvom poluvremenu uspevao je da pruži kakav-takav otpor, međutim nastavak duela i činjenica da su već do odmora ispustili sve konce utakmice uticali su da Reding u nastavku ne uputi udarac u okvir gola, a jedino pitanje bilo je koliko puta će pokleknuti odbrana koja se našla na vetrometini pred raspoloženom ofanzivom gostiju.

Rafal londonskog kluba nastavio je Vilson u 60. minutu, a blickrig Fulama kreirali su Tete, Kebano i Adarabiojo sa tri pogotka u rasponu od 68 do 75. minuta.

Tačku na ubedljivi poraz domačina stavio je Mitrović pogotkom u 89. minutu, te je Reding sa sedam lopti u mreži 12. put ostao praznih šaka ove sezone.

Četa Veljka Paunovića tako je ostala na 22 osvojena boda, tik iznad zone ispadanja te joj predstoji grčevita borba za opstanak.

Sa druge strane, Fulam je 14. pobedom prišao na bod lideru Bornmutu koji ima i utakmicu više, dok je istovremeno odmakao na plus dva u odnosu na trećeplasirani Blekburn.