Galata nije tužna, nego besna zbog ispadanja iz Lige šampiona! Izrešetana mreža deteta od 15 godina

Vreme čitanja: 2min | sub. 31.08.24. | 22:32

Ekipa Okana Buruka ubedljiva protiv Adane Demir – 5:1

Kada doživite veliki neuspeh kao Galatasaraj, ostanete bez Lige šampiona koju ste unapred upisali u svoje sigurne planove za tekuću sezonu, onda postoje dva načina da vaša ekipa reaguje u prvoj narednoj utakmici: Prvi, i u mnogim slučajevima daleko očekivaniji, jeste da doživite veliki psihološki pad i omogućite protivniku da to iskoristi, a drugi je da se trgnete i pokušate svima da dokažete koliko vredite. Ekipa Okana Buruka je na gostovanju u Adani prosto eksplodirala i dala sve ono što nije uspela u revanš meču plej-ofa elitnog takmičenja protiv Jang Bosa, pa je slavila sa ubedljivih 5:1 (4:0).

Sve je na ovom meču bilo rešeno već nakon 37 minuta igre, kada su gosti vodili sa 4:0. Na početku meča častio ih je golobradi golman domaćih Deniz Donmezer, koji ima samo 15 godina, ali standardno brani ove sezone. Loše je procenio loptu u devetom minutu, što je iskoristio lukavi Kerem Akturkoglu poslao je u praznu mrežu. Samo devet minuta kasnije Semih Guler je postigao autogol i praktično ostavio domaćina bez ikakve nade u pozitivan rezultat na ovom meču.

Za najlepši trenutak prvog poluvremena bio je zaslužan Dris Mertens, koji je sjajnim volejom matirao Donmezera i omogućio Mišiju Batšuaiju da posle gola u 31. minutu, upiše i asistenciju šest minuta kasnije.

Nije bilo dosta gostima iz Istanbula, već su iskoristili priliku da postignu gol i na isteku časa igre. Domaća odbrana je omogućila Abdulerimu Bardakčiju da ostane sam kao duh u petercu domaćih i nakon centaršuta Demirbaja iz kornera pošalje loptu u gostujuću mrežu.

Domaći su pored svih nesrećnih okolnosti uspeli i da promaše jedanaesterac u 66. minutu, kada je neprecizan bio Jusuf Sari, ali je 13 minuta kasnije Andrau Gravilon bio precizan sa kreča, pa su domaći stigli do utešnog pogotka.

Moglo je da bude i 1:6, ali je Batšuaji promašio jedanaesterac u nadoknadi utakmice.