(Reuters)

Galata umirala pod kramponima Monteira, Betmen je oživeo, Ugrinić ugasio (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 21.08.24. | 23:12

Jang Bojsi nose gol prednosti na revanš u Tursku

Kako je krenulo, delovalo je da Galatasaraj može da se sprema za učešće u Ligi Evrope. Jang Bojsi su masakrirali odbranu turskog tima i potpuno uništili samopouzdanje golmanu Fernandu Musleri pa je trener morao da ga menja na poluvremenu. Ali, onda je u igru ušao Betmen i za tili čas vratio stvari na početak, da bi na kraju Filip Ugrinić sa bele tačke doneo Švajcarcima zasluženu pobedu 3:2 i gol prednosti pred revanš u Turskoj.

Fantastičan meč su odigrali Jang Bojs i Galatasaraj večeras u Bernu. Domaćin je od prvog minuta ubacio u najveću brzinu i pokazao da Galatasaraj ovde nije nikakav favorit uprkos zvučnim imenima poput Ikardija, Mertensa, Toreire

Desnokrilni napadač Žoel Monteiro je demonstrirao brzinu, silu i realizaciju. U trećem minutu je pobegao odbrani Galate i na sjajan pas Filipa Ugrinića probušio Musleru kojem je lopta prošla između noge i ruke. Bio je to početak košmara za urugvajskog veterana među stativama Galate…

Nastavio je Jang Bojs da igra, a Švajcarce nije poremetila ni povreda golmana Von Balmosa zbog koje je morao da izađe nakon pola sata igre. Ušao je Marvin Keler i u 45. minutu fantastičnom intervencijom sprečio Toreiru da glavom zatrese mrežu, a koji minut kasnije počeo akciju iz koje je Monteiro duplirao prednost. Ganvula je bio najviši u skoku i produžio loptu do Monteira koji je opet izašao pred Musleru, tukao u njegov ugao i opet ga probušio.

Na poluvremenu su ušli Zijeh i golman Guvenč, Marokanac je prodrmao goste i stvorio neke šanse, ali pravi džoker je bio Miši Batšuaji. Samo nekoliko minuta nakon što je Koli pogodio stativu za 3:0, trener Galatasaraja je bacio u vatru belgijskog špica i spasao se. Popularni Betmen je ušao u 66. minutu i nakon samo nekoliko sekundi na terenu je zatresao mrežu posle kornera. Nije prošlo ni 10 minuita, a Batšuaji je opet pogodio. Sjajno je šutirao sa distance nakon što mu je Akturkoglu elegantno grudima namestio loptu na šut.

Usledila je trostruka izmena u domaćem timu i Jang Bojs je zaustavio nalete Galatasaraja, uspostavio balans i krenuo sa novim napadima. Maleš je propustio odličnu šansu da bi u 84. minutu Bardakči pucao u kolena svom timu. Skrivio je penal i zaradio isključenje, a Ugrinić je bio neumoljiv sa bele tačke.

Jang Bojs je iščupao zasluženu pobedu, a Galatasaraj dobro prošao kako je mogao. Gol deficita nije ništa što ne može da se nadoknadi u paklenoj atmosferi Istanbula.