Dris Mertens i Bariš Alper Jilmaz (©Reuters)

Galatasaraj daleko od elite, u Turskoj razbija: Golčina sa pola terena ukrala šou

Vreme čitanja: 2min | uto. 17.09.24. | 21:50

I to bez Osimena, Ikardija, Ziješa...

Veliku je šansu propustio Galatasaraj da drugu godinu zaredom bude član Lige šampiona i zaigra u novom formatu elitnog klupskog takmičenja, pa je tamo završio Jang Bojs dok je šampion Turske završio u Ligi Evrope. Nije Galatasaraj nivo krema evropskog fudbala, zato je u Turskoj (trenutno) nezaustavljiv! Što bi se reklo, bolje da budeš velika riba u maloj bari...

Branilac titule dobio je i petu put zaredom u prvenstvu, pošto je u zaostalom meču 3. kola rutinski dobio Gazijantep rezultatom 3:1 (2:0). Bez obzira na to što Okan Buruk nije mogao da računa na povređen dvojac Mauro Ikardi - Hakim Ziješ, kao ni Viktora Osimena koji nije bio član Galatasaraja u vreme kada se nominalno igralo treće kolo, nova pobeda se nijednog trenutka nije dovodila u pitanje. Štaviše, sve je bilo gotovo maltene posle pola časa loptanja.

Baš kako se i očekivalo, veliki teret na svojim leđima potegli su dvojica Belgijanaca, Dris Mertens i Miši Batšuaji, doduše uz veliku ulogu Alpera Jilmaza koji je uz gol podelio i asistenciju. Upravo je Jilmaz otvorio nisku golova u 11. minutu na asistenciju Mertensa, da bi Junus Akgun već u 26. minutu povisio na 2:0 i praktično već tada presudio Gazijantepu.

Domaćin je jurišao ka golu i u nastavku, te propustio nekoliko dobrih prilika da možda i ranije uveća prednost. Na taj treći pogodak čekalo se sve do 76. minuta, kada je Jilmaz proigrao Batšuajija i tada definitivno osigurao nova tri boda uz maksimalni učinak za Galatu!

Gosti su u finišu stigli do utešnog pogotka, ali na kakav način! Fernando Muslera je izašao suviše daleko od gol linije kada su njegovi saigrači izgubili loptu, pa je Furkan Sojalp imao mogućnost da postigne lep gol sa pola terena, što je i učinio. Njegov gol ukrao je šou u Istanbulu!

To ipak nije promenilo realnu sliku na terenu, jer je Gazijantep još i dobro prošao s obzirom da je Galatasaraj imao čak 25 šuteva ka golu, odnosno Sokratis Diudis je imao četiri perfektne intervencije kojim je sprečio ubedljiviji poraz.